Setny gol Roberta Lewandowskiego dla Bayernu!

Bayern Monachium wygrał z Hamburgerem SV (6:0) w sobotnim meczu piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Jak donosi Michał Adamski w programie RMF FM "Wolno wstać" - Robert Lewandowski strzelił 3 bramki, oddając tym samym setnego gola dla Bayernu. Posłuchajcie!

Robert Lewandowski zdobył 21., 22. i 23. gola w sezonie, a w końcówce zmarnował też - po raz pierwszy od 2014 roku - rzut karny w wygranym przez Bayern Monachium 6:0 z Hamburgerem SV meczu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Polski napastnik, który zdecydowanie przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Bundesligi, po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 12. minucie - bramkarza gości pokonał strzałem głową po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha. Siedem minut później dokonał tego uderzeniem ze środka pola karnego po dograniu Austriaka Davida Alaby.Szansę na trzecie trafienie miał w 86. minucie, kiedy w polu karnym sfaulowany został Hiszpan Thiago Alcantara. Lewandowski, który nie zwykł pudłować z "jedenastek", tym razem posłał piłkę ponad poprzeczką. To pierwszy niewykorzystany przez niego karny od sierpnia 2014 roku, kiedy zmarnował go w spotkaniu Pucharu Niemiec z Preussen Muenster. Trzy minuty później kapitan biało-czerwonych zrehabilitował się i z 11 metrów ustalił wynik na 6:0. Pozostałe gole dla gospodarzy uzyskali Francuz Franck Ribery - dwa i Holender Arjen Robben.

Bayern pewnie zmierza po szósty z rzędu i 28. w historii tytuł mistrza Niemiec. W lidze jest niepokonany od 13 kolejek (ostatniej porażki doznał 25 listopada na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:2), ma 66 punktów i aż o 20 wyprzedza Schalke 04 Gelsenkirchen, które w piątek wygrało na wyjeździe z FSV Mainz 1:0 po trafieniu Daniela Caligiurego

Więcej przeczytacie na RMF 24 - kliknij tutaj!

Michał Adamski w programie RMF FM "Wolno wstać" -

w każdą sobotę i niedzielę od 6.00!

Nice day in the mountains ?

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9) on

Robert i Anna Lewandowscy wzięli drugi ślub! "Znów to zrobiliśmy". Te zdjęcia zaskoczyły wszystkich!
Mecz Polska-Islandia ostatnim sprawdzianem dla reprezentacji przed Euro 2020. Radosław Majdan skomentował na gorąco przygotowania do turnieju
Aleksandra Filipek w rozmowie z Anną Lewandowską o akcji #zostanwdomu. "Bądźmy odpowiedzialni"
Jacek Tomkowicz i Robert Karpowicz postanowili zapisać działaczy PO na zajęcia judo!