Kazimierz Deyna: 50 lat temu zadebiutował w piłkarskiej reprezentacji Polski!

24 kwietnia 1968 rok - dokładnie 50 lat temu w piłkarskiej reprezentacji Polski zadebiutował 21-letni Kazimierz Deyna! Najlepszy piłkarz XX wieku. Wielka legenda piłki nożnej. Daniel Dyk w programie RMF FM "Byle do piątku" wspomina piłkarza - początek kariery i niezapomniany mecz podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium. Posłuchajcie!

Kazimierz Deyna dołączył do reprezentacji Polski w 1968 roku i pozostał w niej do 1978 roku. W latach 1973-1978 był kapitanem drużyny narodowej. W 1972 roku został ogłoszony królem strzelców Igrzysk Olimpijskich w Monachium. Swój pierwszy mecz w reprezentacji Polski zagrał 24 kwietnia 1968 roku na Stadionie Śląskim podczas spotkania z Turcją, wygranym 8:0. W 1972 roku biało-czerwona drużyna pod przewodnictwem trenera Kazimierza Górskiego awansowała do turnieju olimpijskiego w Monachium. Już podczas pierwszego meczu z Kolumbią, Deyna strzelił dwa golę i zaliczył jedną asystę. Podczas meczu z Węgrami w 68. minucie przesądził wynik spotkania na 2:1, oddając strzał, który komentator Jan Ciszewski określił jako "cudowny". Właśnie występy Kazimierza Deyna podczas Igrzysk Olimpijskich rozpoczęły jego wielką karierę piłkarską.

Przypomnijmy sobie bramkę, oddaną w meczu z reprezentacją Włoch. Deyna oddał potężne uderzenie zza pola karnego - utarła się plotka, że siła strzału była tak duża, że piłkarz musiał zmienić pęknięty but w trakcie przerwy. To właśnie mecz z Włochami sprawił, że Kazimierz Deyna stał się piłkarską legendą XX. wieku!

Program "Byle do piątku" i Daniel Dyk - od poniedziałku do piątku od 9:00!

Polscy siatkarze zadedykowali wygraną zmarłemu 14 lat temu Arkadiuszowi Gołasiowi. "Strasznie płakałem"
Jacek Tomkowicz i Robert Karpowicz postanowili zapisać działaczy PO na zajęcia judo!

Wojciech Szczęsny skończył 34 lata! Tak świętował z rodziną. Tort robi wrażenie! [FOTO]
Wojciech Szczęsny 18 kwietnia obchodzi urodziny. W tym roku mężczyzna świętował je w towarzystwie ukochanej Mariny oraz synka Liama. Tort, który przygotowano na to wydarzenie, robił imponujące wrażenie! Zobaczcie sami.