Reprezentacja Polski najlepszą drużyną Euro 2016 według Francuzów!

Według francuskiego dziennika L'Equipe polska reprezentacja nie miała sobie równych na tegorocznym Euro, a aż trzech naszych piłkarzy znalazło się wśród 20 najlepszych zawodników tych mistrzostw!

Euro 2016 już za nami, jednak emocje nadal nie stygną. W tegorocznych Mistrzostwach Europy zwyciężyła Portugalia, wygrywając z Francją w finałowym meczu wynikiem 1:0. Choć Francuzi z pewnością są niepocieszeni wygraną Portugalczyków i żałują, że to nie im przypadł w tym roku tytuł mistrzów Europy, to nie drużynę, z którą przegrali uważają za najlepszą w tym turnieju.

To nie portugalska, a polska reprezentacja znalazła się na szczycie rankingu najlepszych drużyn tych mistrzostw, ogłoszonym przez dziennik sportowy L’Equipe! Nasi piłkarze pozostawili zwycięzców Euro 2016 daleko w tyle – Portugalczykom przypadło bowiem dopiero 8. miejsce. Na podium za Polakami znalazły się kolejno drużyny Chorwatów i Niemców. W rankingu brano pod uwagę średnią ocen gry wszystkich piłkarzy danej reprezentacji.

Francuski dziennik docenił również z osobna aż trzech naszych Orłów. W rankingu 20 najlepszych zawodników Euro 2016 znaleźli się Grzegorz Krychowiak, który ex-aequo z trzema innymi piłkarzami uplasował się na 7. miejscu listy, naszemu „Pazdan Boyowi” przypadła 11. pozycja, a Kamil Glik został sklasyfikowany na miejscu 17. Selekcjoner polskiej kadry, Adama Nawałka, znalazł się natomiast na 7. pozycji wśród trenerów wszystkich reprezentacji.

Gratulujemy! Nie tylko dla Francuzów, ale dla nas również jesteście najlepsi!

Plebiscyt na najbardziej przyjazny kraj w Europie zakończony. Wygrała Irlandia!
Polska w czołówce niechlubnego rankingu. Nie mamy powodów do dumy
Misja Specjalna w RMF FM! "Wojna prewencyjna, czyli jak Piłsudski próbował zatrzymać Hitlera"
Tokio 2020. Polska przegrała z Francją 2:3. Odpadamy z igrzysk po ćwierćfinałowym horrorze

Aktor znany z "Gry o tron" zachwycony Joanną Kulig. "Nie mogłem się nadziwić"
Peter Dinklage współpracował z Joanną Kulig przy filmie "Miłość bez oskarżenia". Gwiazdor znany z serialu "Gra o tron" w jednym z ostatnich wywiadów zachwalał jej grę aktorską.