Zwycięzca półmaratonu zdyskwalifikowany. Pomylił bieg

Omar Ahmed zwyciężył półmaraton i... został zdyskwalifikowany. Pomylił bieg. Początkowo miał przebiec 10 kilometrów, ostatecznie - pokonał dystans 22 kilometrów. Przez przypadek wygrał.

Kultowy wyścig

Sportowe zawody, wyścig, kibice, miesiące przygotowań. Pot, litry wody na mecie i walka z samym sobą. Omar Ahmed zapisał się na bieg na dystansie 10 kilometrów. Po raz pierwszy, w trakcie wydarzenia sportowego Great Bristol Run, tego samego dnia wystartowały konkursy: Great Bristol 10k i Great Bristol Half Marathon. Co to za zawody? Jak czytamy na oficjalnej stronie - kultowy wyścig z ekscytującą trasą, przebiegającą przez centrum miasta, nadbrzeże, wąwóz Avon.

Trasy były oznaczone odpowiednimi kolorami. Jak się okazało - mogły zmylić. Jeden ze sportowców nieco się zgubił… Skręcił nie w tą uliczkę, co trzeba... Pomylił drogę i przypadkowo przebiegł nie 10 a 22 kilometry. Czuł jakąś różnicę? Był zdezorientowany... Półmaraton pokonał w zaledwie 63 minuty i tym samym… wygrał. Wszystko przez przypadek.

Na początku myślałem, że robię 10 km – wyznał sportowiec.

Pobił rekord życiowy

Co więcej, pobił swój własny rekord życiowy. I nieco się zdziwił. Przyznał, że kiedy dowiedział się, że pomylił bieg, zdecydował się zwolnić. Nie był jednak na ten półmaraton oficjalnie zapisany. Uczestnicy biegu zgłosili swój sprzeciw. Decyzją sędziów i organizatorów mężczyzna został zdyskwalifikowany.

Zasady to zasady i w tej sytuacji musimy zdyskwalifikować Omara – dodał dyrektor generalny The Great Run Company Paul Foster.

Nowym zwycięzcą został Chris Thompson z Aldershot, Farnham i District Athletics Club, który dystans 22 km pokonał w czasie 67 minut.

Nosił wodę ze studni. Dziś walczy o medale. Jaki jest w domu?
Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn w Radiu RMF24. Małgorzata León o tym, czy mąż jest leniem i jak wyglądała jego droga na sam szczyt. Lider polskiej reprezentacji Wilfredo León w domowym wydaniu.

Polka przebiegła 400 km w 48 godzin! Ogromny sukces na międzynarodowym Ultramaratonie
Patrycja Bereznowska jest aktualną Mistrzynią Świata w biegu 24-godzinnym, a jej kolekcja medali i nagród jest imponująca. W tym tygodniu pobiła kolejny rekord i zwyciężyła 13. Międzynarodowy Festiwal Ultramaraton w Atenach!