Eurowizja 2022. Tak w finale wystąpił Krystian Ochman. Które miejsce zajęła Polska? [WIDEO]

Krystian Ochman wystąpił z utworem "River" w finale 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Jak wypadł przed całą Europą? Zobaczcie finałowy występ reprezentanta Polski.

Eurowizja 2022. Ochman wystąpił w finale

Krystian Ochman, wygrywając w lutym preselekcje pod hasłem „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję”, został reprezentantem Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie. 12 maja wziął udział w drugim półfinale i awansował ze swoim utworem „River” do najważniejszego koncertu Eurowizji. 14 maja w finale konkursu wystąpił na scenie jako dwudziesty trzeci. Zobaczcie, jak sobie poradził.

Eurowizja 2022. Na którym miejscu Polska?

Krystian Ochman w finale 66. Konkursu Piosenki Eurowizji zajął dwunaste miejsce, zdobywając łącznie 151 punktów. To jeden z najlepszych wyników w historii udziału Polski w konkursie. Przypomnijmy, że po raz ostatni nasz kraj uczestniczył w finale Eurowizji w 2017 roku. Wcześniej – w 2016 roku – Michał Szpak zajął w konkursie ósme miejsce. Ochman osiągnął nieco lepszy rezultat niż Donatan i Cleo, którzy z utworem „My Słowianie” w 2014 roku uplasowali się na czternastej pozycji.

Eurowizja 2022. Ukraina wygrywa konkurs

Eurowizję w Turynie wygrał zespół Kalush Orchestra z Ukrainy. Muzycy uczestniczyli w konkursie z utworem „Stefania”. Dodajmy, że początkowo mieli w ogóle nie uczestniczyć w imprezie. Ukraińskie preselekcje wygrała bowiem Alina Pash, oni zaś zajęli drugie miejsce. Pash ostatecznie wycofała się z reprezentowania swojego kraju ze względu na aferę, która rozpętała się wokół jej podróży na Krym. Wówczas zastąpili ją właśnie wykonawcy utworu „Stefania”.

Eurowizja 2022. Ukraina wygrała konkurs! Na którym miejscu Krystian Ochman?
W sobotę 14 maja w Turynie odbył się finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym Polskę reprezentował Krystian Ochman z utworem "River". Kto został zwycięzcą konkursu? Polakowi udało się zająć wysokie miejsce. To nasz pierwszy od wielu...

Twitch zaostrza regulamin. Koniec transmisji gier "na intymnych częściach ciała"
Od niedawna na Twitchu popularne stało się wykorzystywanie swojego ciała - a dokładniej mówiąc: jego intymnych części - jako tło dla pokazywanych gier. Platforma mówi wyraźne "nie" takim transmisjom i od teraz będzie karać tych, którzy zdecydują się nadawać w ten sposób.