Euro 2020. Polska przegrała ze Słowacją 1:2 Fatalny początek turnieju dla Biało-Czerwonych

To nie tak miało wyglądać. Polska przegrała ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu na Euro 2020. Jedyną bramkę dla naszej reprezentacji w 46. minucie zdobył Karol Linetty. Mecz kończyliśmy w dziesiątkę, na początku drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Grzegorz Krychowiak.

Polska przegrała ze Słowacją

Już przed meczem Paulo Sousa zaskoczył ekspertów, wystawiając w podstawowej jedenastce Karola Linettego, jednak wierzyliśmy, że nasz szkoleniowiec doskonale wie, co robi. Przystępowaliśmy do tego spotkania pełni nadziei w zwycięstwo Biało-Czerwonych.

Początek spotkania przebiegał zgodnie z założeniami. Słowacy cofnęli się do defensywy i oddali nam inicjatywę. Niestety nie potrafiliśmy z tego skorzystać. Częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, jednak w naszej grze było zbyt dużo nerwowości i niedokładności. To wszystko sprawiało, że Słowacy byli w stanie wyprowadzać bardzo groźne kontrataki. Po jednym z nich, w 18. minucie meczu Robert Mak zakręcił Kamilem Jóźwiakiem, przepuścił piłkę między nogami Bereszyńskiego, wpadł w pole karne strzelił w krótki róg. Piłka odbiła się od słupka, trafiła w Wojciecha Szczęsnego i wpadła do siatki. Kolejne minuty nie przyniosły poprawy gry Biało-Czerwonych i do szatni schodziliśmy przegrywając 0:1.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas wyśmienicie. Już w 46. minucie po kombinacyjnej akcji Polaków do siatki trafił Karol Linetty, a asystował mu Maciej Rybus. Polacy uwierzyli, że mogą zwyciężyć w tym meczu i coraz odważniej zapuszczaliśmy się pod pole karne rywali. Wszystko skomplikowało się w 62. minucie, kiedy Grzegorz Krychowiak otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gra w przewadze uskrzydliła Słowaków. W 69. minucie Milan Skriniar najlepiej odnalazł się w polu karnym i efektownym uderzeniem z 12. metra wyprowadził Słowację na prowadzenie. Nasza drużyna rzuciła się do odrabiania strat, jednak nie przyniosło to rezultatu.

Polska w swoim pierwszym meczu przegrała ze Słowacją 1:2 i bardzo mocno skomplikowała sobie sytuację w grupie E. Przed nami starcia z Hiszpanią (19.06) i Szwecją (23.06).

Dramat na Euro 2020. Zawodnik nagle stracił przytomność. Najnowsze informacje o stanie zdrowia piłkarza
W trakcie sobotniego meczu Dania-Finlandia miały miejsce dramatyczne sceny. Jeden z zawodników nagle upadł na murawę. Konieczna była reanimacja. W jakim stanie jest obecnie Christian Eriksen?

Euro 2020. Franciszek Smuda ocenił szanse Polaków i skomentował metody Paulo Sousy. "Jeszcze takiego znachora nie widziałem"
Paulo Sousa ogłosił kadrę na Euro 2020! Kto otrzymał powołanie?

Agnieszka Kaczorowska zdradza, jak taniec zmienił jej życie. Zobacz niepublikowane dotąd kadry
Dziś Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji Agnieszka Kaczorowska-Pela zamieściła na Instagramie kilka archiwalnych kadrów obrazujących jej karierę jako tancerki. Bardzo się zmieniła na przestrzeni lat?