Kamil Stoch nie wystąpi w konkursie Pucharu Świata w Klingenthal. PZN podał powód

Po świetnym sobotnim dniu konkursu Kamil Stoch zajął trzecie miejsce. Niestety, chwilę temu Polski Związek Narciarski przekazał fatalną informację. Okazuje się, że polski skoczek narciarski nie wystartuje w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w Klingenthal. PZN poinformował o powodach rezygnacji sportowca z udziału niedzielnych skokach.

Kamil Stoch nie weźmie udziału w PŚ w Klingenthal

Smutna informacja dla miłośników skoków narciarskich. W niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Klingenthal nie wystartuje Kamil Stoch. Polski Związek Narciarski we wpisie w mediach społecznościowych poinformował, że zawodnik nie może wystartować z przyczyn zdrowotnych, bowiem zmaga się z silnym zapaleniem zatok. Z tego powodu sztab szkoleniowy podjął decyzję, aby wycofać go ze startu.

Z przykroÅ›ciÄ… musimy poinformować, że z przyczyn zdrowotnych Kamil Stoch nie wystartuje w dzisiejszych zawodach PÅš w Klingenthal. Zawodnik ma silne zapalenie zatok i po konsultacji z lekarzem sztab szkoleniowy podjÄ…Å‚ decyzjÄ™ o wycofaniu Kamila ze startu – czytamy w oÅ›wiadczeniu.

Jak usłyszał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM, zapalenie zatok nie powinno wpłynąć na obecność Stocha w kolejnym konkursie w Engelbergu.

PŚ w Klingenthal. Świetny występ Kamila Stocha

Kamil Stoch skoczył w sobotnim konkursie w niemieckim Klingenthal skoczył najlepiej ze wszystkich Polaków. Skoczek narciarski zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, a drugi był Norweg Harvol Egner Granerud. Stoch stanął na podium pierwszy raz w tym sezonie, a w pierwszej trójce znalazł się po raz 80. w swojej karierze.

W pierwszej serii Stoch skoczyÅ‚ 132 metry, a w drugiej poprawiÅ‚ swój wynik o 1 metr. Polaka tylko o trochÄ™ wyprzedziÅ‚ Norweg Halvor Egner Granerud, który po skoku na odlegÅ‚ość 137,5 metra awansowaÅ‚ z 5. na 2. miejsce. Bezkonkurencyjny byÅ‚ Stefan Kraft, który prowadziÅ‚ też po pierwszej serii.

Do Klingenthal pojechaÅ‚o tylko czterech reprezentantów Polski. Piotr Å»yÅ‚a byÅ‚ 17., a PaweÅ‚ WÄ…sek 30. Do drugiej serii nie awansowaÅ‚ Aleksander ZniszczoÅ‚, który zostaÅ‚ sklasyfikowany na 37. pozycji.

Skoki narciarskie, sobota w Klingenthal radosna dla Polaków. Stoch na podium!
Zakończył się sobotni konkurs w Klingenthal. Polscy kibice mają powód do radości, Kamil Stoch stanął na podium. Niemcy mieli"chrapkę" na wygraną na swoim obiekcie, nie udało się.