Reprezentacja Polski najlepszą drużyną Euro 2016 według Francuzów!

Według francuskiego dziennika L'Equipe polska reprezentacja nie miała sobie równych na tegorocznym Euro, a aż trzech naszych piłkarzy znalazło się wśród 20 najlepszych zawodników tych mistrzostw!

Euro 2016 już za nami, jednak emocje nadal nie stygną. W tegorocznych Mistrzostwach Europy zwyciężyła Portugalia, wygrywając z Francją w finałowym meczu wynikiem 1:0. Choć Francuzi z pewnością są niepocieszeni wygraną Portugalczyków i żałują, że to nie im przypadł w tym roku tytuł mistrzów Europy, to nie drużynę, z którą przegrali uważają za najlepszą w tym turnieju.

To nie portugalska, a polska reprezentacja znalazÅ‚a siÄ™ na szczycie rankingu najlepszych drużyn tych mistrzostw, ogÅ‚oszonym przez dziennik sportowy L’Equipe! Nasi piÅ‚karze pozostawili zwyciÄ™zców Euro 2016 daleko w tyle – Portugalczykom przypadÅ‚o bowiem dopiero 8. miejsce. Na podium za Polakami znalazÅ‚y siÄ™ kolejno drużyny Chorwatów i Niemców. W rankingu brano pod uwagÄ™ Å›redniÄ… ocen gry wszystkich piÅ‚karzy danej reprezentacji.

Francuski dziennik doceniÅ‚ również z osobna aż trzech naszych Orłów. W rankingu 20 najlepszych zawodników Euro 2016 znaleźli siÄ™ Grzegorz Krychowiak, który ex-aequo z trzema innymi piÅ‚karzami uplasowaÅ‚ siÄ™ na 7. miejscu listy, naszemu „Pazdan Boyowi” przypadÅ‚a 11. pozycja, a Kamil Glik zostaÅ‚ sklasyfikowany na miejscu 17. Selekcjoner polskiej kadry, Adama NawaÅ‚ka, znalazÅ‚ siÄ™ natomiast na 7. pozycji wÅ›ród trenerów wszystkich reprezentacji.

Gratulujemy! Nie tylko dla Francuzów, ale dla nas również jesteście najlepsi!