Koszmarny pocz膮tek eliminacji do Euro 2024. Polacy przegrali z Czechami 1:3

Reprezentacja Polski w pi艂ce no偶nej przegra艂a z Czechami w pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024. Spotkanie zako艅czy艂o si臋 wynikiem 1:3. Pierwsze bramki nasi rywale zdobyli w pierwszej i trzeciej minucie.

Polacy przegrali w Pradze z reprezentacj膮 Czech, zdj臋cie ilustracyjne, fot. Shutterstock

POLSKA - CZECHY

1 : 3
(0:2 do przerwy)

Eliminacje do Euro 2024. Polska przegrywa z Czechami

W pi膮tkowy wiecz贸r Bia艂o-Czerwoni rozegrali pierwszy mecz w rundzie kwalifikacyjnej do Euro 2024. Naszym rywalem by艂a reprezentacja Czech. Niestety, spotkanie rozgrywane w Pradze zako艅czy艂o si臋 pora偶k膮 Polski. Mecz zako艅czy艂 si臋 bowiem wynikiem 3:1 dla Czech贸w.

W poniedzia艂ek, 27 marca Polacy rozegraj膮 kolejny mecz w fazie grupowej. Na stadione PGE Narodowym zmierzymy si臋 wtedy Albani臋. Spotkanie rozpocznie si臋 o godzinie 20:45.

Fatalny pocz膮tek meczu. Gol za golem

Z pewno艣ci膮 nie tak Bia艂o-Czerwoni wyobra偶ali sobie pocz膮tek eliminacji do Euro 2024. Polscy pi艂karze stracili gola ju偶 po 27 sekundach od pierwszego gwizdka. Bramk臋 z autu pos艂a艂 g艂ow膮 do siatki Ladislav Krejci.

Polacy nie zd膮偶yli si臋 jeszcze otrz膮sn膮膰 po straconym golu, a po chwili przegrywali 2:0. Po do艣rodkowaniu Davida Juraska z lewej strony, Tomasz Cvancara z bliska wpakowa艂 pi艂k臋 do bramki Wojciecha Szcz臋snego.

Na tym problemy Bia艂o-Czerwonych si臋 nie sko艅czy艂y, bo ju偶 na pocz膮tku spotkania boisko musia艂 opu艣ci膰 z urazem Matty Cash. Na murawie zast膮pi艂 go Robert Gumny.

Pierwsza po艂owa spotkania zako艅czy艂a si臋 wynikiem 2:0

Na drug膮 po艂ow臋 Fernando Santos, debiutuj膮cy w roli selekcjonera reprezntacji Polski, pos艂a艂 dw贸ch nowych pi艂karzy. Miejsce Krystiana Bielika zaj膮艂 Karol 艢widerski, a Micha艂 Sk贸ra艣 zast膮pi艂 Micha艂a Karbownika.

Nie mia艂o to du偶ego wp艂ywu na sytuacje na boisku. Wojciech Szcz臋sny dalej mia艂 r臋ce pe艂ne pracy. W 62. minucie Kuchta min膮艂 naszego bramkarza w polu karnym, ale nie zdo艂a艂 precyzyjnie do艣rodkowa膰 pi艂ki do koleg贸w. Czesi wyci膮gn臋li jednak wnioski z tej akcji i chwil臋 p贸藕niej zdobyli trzeciego gola. Kral pos艂a艂 p艂askie podanie do Jana Kuchty, a ten z najbli偶szej odleg艂o艣ci trafi艂 do polskiej bramki.

W 65. minucie Sebastiana Szyma艅skiego zast膮pi艂 Nicola Zalewski. Na roszady zdecydowa艂 si臋 te偶 trener Czech贸w: Tomasa Cvancara zast膮pi艂 Mojmir Chytil. W 71. minucie z kolei dosz艂o do podw贸jnej zmiany: Vladimir Coufal i Jan Kuchta opu艣cili plac gry, a na murawie pojawili si臋 David Doudera i Antonin Barak.

Na kwadrans przed ko艅cem gry wydawa艂o si臋, ze Polacy w ko艅cu poka偶膮 sk艂adn膮 akcje. Rywalom uda艂o si臋 jednak wyrwa膰 pi艂k臋 Lewandowskiemu i ruszy膰 do kontry. Niebezpiecznie uderza艂 Hlozek, ale tym razem niecelnie.

Fernando Santos po tej akcji wprowadzi艂 jeszcze jednego nowego zawodnika. Za Karola Linettego wszed艂 Damian Szyma艅ski. Ta zmiana okaza艂a si臋 strza艂em w "10". To w艂a艣nie Szyma艅ski do艣膰 niespodziewanie w 87. minucie zdoby艂 honorow膮 bramk臋. Po rzucie ro偶nym dla Bia艂o-Czerwonych w polu karnym Czech贸w zrobi艂o si臋 spore zamieszanie. Sprytem wykaza艂 si臋 Sk贸ra艣, kt贸ry zauwa偶y艂 wbiegaj膮cego po prawej stronie Szyma艅skiego. Poda艂 pi艂k臋 do Szyma艅skiego, a ten pokona艂 Pavlenk臋.

Pierwszy mecz nowego selekcjonera

Rozegrany w Pradze mecz z Czechami by艂 debiutem nowego selekcjonera reprezentacji Polski – Fernanda Santosa. Portugalczyk obj膮艂 polsk膮 ekip臋 pod koniec stycznia tego roku. Wcze艣niej Polski Zwi膮zek Pi艂ki No偶nej nie przed艂u偶y艂 kontraktu Czes艂awowi Michniewiczowi, kt贸ry doprowadzi艂 Bia艂o-Czerwonych do 1/8 fina艂u Mistrzostw 艢wiata w Katarze.

Wkr贸tce przestawiamy zegarki. Czy to ostatnia zmiana czasu?
W najbli偶szy weekend zmienimy czas z zimowego na letni. Z tego powodu w nocy z soboty na niedziel臋 po艣pimy o godzin臋 kr贸cej. To nie b臋dzie ostatni raz, gdy przestawimy zegarki.