Mamy to! Jedziemy na Mistrzostwa Świata 2022! Tak świętowała drużyna z Robertem Lewandowskim na czele [WIDEO]

Radości wciąż nie ma końca! Wczorajszy mecz, w którym Biało-Czerwoni wygrali ze Szwedami, to prawdziwy sukces. Nic dziwnego, że drużynę rozpiera energia i duma. Okrzyki szczęścia rozbrzmiewały jeszcze długo po zakończeniu rozgrywki. Do sieci trafiło nagranie z szatni reprezentacji Polski, tak świętowali Lewandowski i spółka.

Tak Biało-Czerwoni świętowali w szatni

Polacy pokonali Szwedów 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Robert Lewandowski, a drugą Piotr Zieliński. Biało-Czerwoni głośno skandowali imiona obu piłkarzy, którzy strzelili gole. Gdy drużyna weszła do szatni, nawet tam nie zmilkły wiwaty i radosne okrzyki. Emocje nie opadły, lecz opanowały sportowców ze zdwojoną mocą. Kamil Grosicki tak żarliwie intonował śpiewy, że aż stracił głos. Dało się też usłyszeć rytmiczne nawoływania:

Czesiu, Czesiu, Czesiu!

Skandowali Biało-Czerwoni na cześć Czesława Michniewicza, który od 31 stycznia 2022 roku jest selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Mecz Polska – Szwecja

Od poczÄ…tku spotkania, kibice mieli okazjÄ™ zobaczyć sporo emocjonujÄ…cych akcji. Niestety żadna z nich nie przyczyniÅ‚a siÄ™ do zdobycia bramki. Sytuacja ulegÅ‚a zmianie dopiero w drugiej poÅ‚owie. W 49. minucie, Robert Lewandowski wykonaÅ‚ rzut karny, który otworzyÅ‚ wynik spotkania! NiedÅ‚ugo potem – w 72. minucie – drugÄ… bramkÄ™ strzeliÅ‚ Piotr ZieliÅ„ski. Mecz zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ wynikiem 2:0 dla Polski. W taki oto sposób zakwalifikowaliÅ›my siÄ™ do Mistrzostw Åšwiata w Katarze!

Jedziemy na Mistrzostwa Åšwiata 2022

Polacy awansowali do XXII Mistrzostw Åšwiata w PiÅ‚ce Nożnej 2022. Wydarzenie odbÄ™dzie siÄ™ w Katarze w 2022 roku. BÄ™dzie to pierwszy turniej mistrzostw Å›wiata na Bliskim Wschodzie i jednoczeÅ›nie w kraju islamskim, jak również pierwszy mundial, który zostanie rozegrany późnÄ… jesieniÄ… i zimÄ…. BiaÅ‚o-Czerwoni pojadÄ… do Kataru, aby reprezentować PolskÄ™ w Å›wiatowych rozgrywkach, zatem najważniejsze dopiero przed nami.

Robert Lewandowski… nie trzeba go przedstawiać

Od 2013 roku jest mężem Anny Lewandowskiej. To piÅ‚karz, wystÄ™pujÄ…cy na pozycji napastnika w niemieckim klubie Bayern Monachium. Gra także w reprezentacji Polski, w której peÅ‚ni rolÄ™ kapitana. Jest zdobywcÄ… ponad 500. goli w seniorskich rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych. Jako jedyny Polak otrzymaÅ‚ nagrody: „PiÅ‚karza Roku FIFA” i „PiÅ‚karza Roku UEFA”. W 2015 roku trafiÅ‚ do ksiÄ™gi rekordów Guinnessa, zdobywajÄ…c 5 goli w ciÄ…gu 9. minut w ligowym meczu z Wolfsburgiem.

We wtorek Polska awansowała na mundial! Swój sukces z żoną świętował Robert Lewandowski, który oddał celny rzut karny do bramki Szwedów. Do sieci trafiły zdjęcia ich pocałunku na stadionie.