Euro 2020. Polska PRZEGRA艁A ze Szwecj膮! Koniec gry dla polskiej reprezentacji

Fatalne wie艣ci z murawy w Sankt Petersburgu. Polska przegra艂a ze Szwecj膮 wynikiem 2:3, do pierwszej po艂owy 0:1. Gola dla naszej reprezentacji strzeli艂 Robert Lewandowski. To koniec gry dla Bia艂o-Czerwonych na mistrzostwach Europy. Polska nie ma ju偶 偶adnych szans wyj艣膰 z grupy i awansowa膰 do 1/8 fina艂u Euro 2020.

Euro 2020. Polska – Szwecja, pora偶ka Polak贸w w Sankt Petersburgu!

Mecz ze Szwecj膮 w Sankt Petersburgu rozpocz膮艂 si臋 dla podopiecznych Paula Sousy katastrofalnie. Szwedzi od pierwszych sekund grali bardzo ofensywnie, co prze艂o偶y艂o si臋 na gola Emila Forsberga w 2. minucie. Szwed prze艣lizgn膮艂 si臋 przez polsk膮 obron臋 i odda艂 celny strza艂 do naszej siatki. W 9.minucie nadarzy艂a si臋 okazja na akcj臋 dla Roberta Lewandowskiego, jednak zako艅czy艂a si臋 tylko rzutem ro偶nym dla Bia艂o-Czerwonych. W tej samej minucie decyzj膮 arbitra Marcus Danielson zosta艂 ukarany 偶贸艂t膮 kartk膮 za faul na 艢widerskim.

W 18. minucie zrobi艂o si臋 gor膮co! Robert Lewandowski dwa razy trafi艂 w poprzeczk臋! Niestety, powt贸rka pokaza艂a, 偶e nasz kapitan nie trafi艂 do szwedzkiej bramki. Chwil臋 potem zrewan偶owali si臋 Szwedzi, ale J贸藕wiak wybi艂 pi艂k臋. Gdy ponownie trafi艂a w nogi Szwed贸w, z opresji uratowa艂 nas Klich. W 25. minucie pi艂karze mieli kr贸tk膮 przerw臋 na uzupe艂nienie p艂yn贸w z powodu upalnej pogody w Sankt Petersburgu. Pod koniec pierwszej po艂owy obie dru偶yny gra艂y bardzo agresywnie: w 37. Minucie Ekdal sfaulowa艂 Zieli艅skiego, zosta艂 za to upomniany przez s臋dziego. W pierwszych sekundach doliczonego czasu Zieli艅ski strzela艂 do bramki, ale pi艂k臋 wybi艂 Olsen. Pierwsz膮 po艂ow臋 zako艅czyli艣my przegrywaj膮c 0:1.

Drug膮 po艂ow臋 rozpocz臋li艣my ofensywnie i od zmiany: za Tymoteusza Puchacza wszed艂 Przemys艂aw Frankowski. W 47. minucie sprzed pola karnego strzela艂 Zieli艅ski, ale strza艂 zn贸w zatrzyma艂 Olsen. Chwil臋 p贸藕niej ponownie pr贸bowa艂 strzela膰, ale pi艂ka odbi艂a si臋 od Lindelofa. Rozw艣cieczeni Szwedzi natychmiast si臋 zrewan偶owali: pi艂k臋 w nasz膮 siatk臋 kopn膮艂 Quaison, ale Szcz臋sny 艣wietnie obroni艂 strza艂. Na dobitk臋 wybieg艂, Forsberg, ale trafi艂 w Bereszy艅skiego. W 52. minucie strzela艂 Krychowiak z dystansu, ale bramkarz Szwed贸w zn贸w obroni艂 atak. 7 minut p贸藕niej gola dla Szwecji ponownie zdoby艂 Emil Forsberg. Natychmiast odegra艂 si臋 Robert Lewandowski, kt贸ry chwil臋 potem wkopa艂 pi艂k臋 do szwedzkiej siatki! Co to by艂a za akcja!

W 66. minucie do bramki rywali ponownie trafi艂 Polak, tym razem Jakub 艢wierczok. Niestety, dok艂adna analiza wskaza艂a, 偶e by艂 spalony. Gol dla Bia艂o-Czerwonych nie zosta艂 uznany przez arbitra. W 70. minucie pi艂karze zn贸w mieli kr贸tk膮 przerw臋 na uzupe艂nienie p艂yn贸w. Upa艂y w Sankt Petersburgu da艂y w ko艣膰. W 73. minucie Paulo Sousa da艂 szans臋 Kacprowi Koz艂owskiemu, kt贸ry zast膮pi艂 Mateusza Klicha. Chwil臋 potem Grzegorz Krychowiak dosta艂 偶贸艂t膮 kartk臋 za faul - to jego trzecia 偶贸艂ta kartka w tych mistrzostwach Europy. Prawdopodobnie za to selekcjoner 艣ci膮gn膮艂 go z boiska i skierowa艂 Przemys艂awa P艂achet臋 do gry. W 83. minucie fauluje Glik, co ko艅czy si臋 dla niego 偶贸艂t膮 kartk膮. Nast臋pnie: 偶贸艂ta kartka trafia do Kwiatkowskiego. Ale kilka sekund p贸藕niej Lewandowski strzela drugiego gola!!! Niestety, w doliczonym czasie bramk臋 dla Szwed贸w strzeli艂 Viktor Claessen. Finalnie przegrali艣my 2:3.

Euro 2020. Polska nie ma 偶adnych szans na wyj艣cie z grupy

Przypomnijmy, 偶e pierwszy mecz na Euro 2020 Bia艂o-Czerwoni rozegrali z reprezentacj膮 S艂owacji. S艂owacy pokonali nas 1:2. Nasze nadzieje na zwyci臋stwo w tym meczu pogrzeba艂a czerwona kartka dla Grzegorza Krychowiaka i samob贸jczy gol Wojciecha Szcz臋snego. Mecz drugiej kolejki rozegrali艣my z Hiszpani膮. Cho膰 by艂 to bardzo gor膮cy mecz, to Bia艂o-Czerwonym uda艂o si臋 zremisowa膰 z Hiszpanami 1:1. Gdyby Polacy przegrali z reprezentacj膮 Hiszpanii, to w sobotni wiecz贸r ju偶 tak naprawd臋 mog艂aby si臋 zako艅czy膰 nasza przygoda z mistrzostwami Europy, bo nie mieliby艣my 偶adnych szans na awans.

Polska przegra艂a sw贸j drugi mecz na Euro 2020. Zremisowali艣my tylko raz, a 偶adnego meczu nie wygrali艣my. Daje nam rezultat wy艂膮cznie jednego punktu w tabeli. Niestety, nie jest to wynik pozwalaj膮cy Polsce na wyj艣cie z fazy grupowej i awans do 1/8 fina艂u tegorocznych mistrzostw Europy. Mamy niestety bardzo z艂e informacje dla kibic贸w: To koniec gry dla Polskiej reprezentacji na Euro 2020. Szans臋 na wyj艣cie z grupy mog艂a nam da膰 tylko wygrana ze Szwecj膮.

Euro 2020. Remis Polski z Hiszpani膮! Bia艂o-Czerwoni nadal maj膮 szans臋 wyj艣膰 z fazy grupowej!
Niespodziewany obr贸t zdarze艅 na Euro 2020! Po fatalnej pora偶ce w pierwszym meczu Polska zremisowa艂a z reprezentacj膮 Hiszpanii w drugiej kolejce z wynikiem 1:1. Gola dla naszej dru偶yny strzeli艂 Robert Lewandowski! Wci膮偶 mamy szans臋 awansowa膰 do 1/8 fina艂u! Pi艂ka dalej jest w grze.

Euro 2020. Polska przegra艂a ze S艂owacj膮 1:2 Fatalny pocz膮tek turnieju dla Bia艂o-Czerwonych
To nie tak mia艂o wygl膮da膰. Polska przegra艂a ze S艂owacj膮 1:2 w pierwszym meczu na Euro 2020. Jedyn膮 bramk臋 dla naszej reprezentacji w 46. minucie zdoby艂 Karol Linetty. Mecz ko艅czyli艣my w dziesi膮tk臋, na pocz膮tku drugiej po艂owy drug膮 偶贸艂t膮, a w konsekwencji czerwon膮 kartk臋, otrzyma艂 Grzegorz Krychowiak.