Koniec roku to czas podsumowań! Biathlonistka Gabriela Koukalova została sportowcem roku w Czechach!

Teraz okres wszelkich podsumowań i rankingów: w branży modowej, dziennikarskiej, filmowej, a także sportowej. W czeskim plebiscycie dziennikarzy, biathlonistka Gabriela Koukalova została wybrana najlepszym sportowcem 2017.

Gabriela Koukalova jest zdobywczynią trzech medali lutowych mistrzostw świata - jest pierwszym w historii przedstawicielem biathlonu, który został w ten sposób uhonorowany. Koukalova na początku roku w Hochfilzen wywalczyła złoto MŚ w sprincie na 7,5 km, srebro w biegu indywidualnym na 15 km i brąz w biegu na dochodzenie na 10 km. Poza tym w poprzednim sezonie wygrała klasyfikację Pucharu Świata w sprincie oraz w biegu ze startu wspólnego. Podium w głosowaniu czeskich dziennikarzy sportowych w całości zajęły kobiety. Druga była mistrzyni świata z Londynu w rzucie oszczepem Barbora Spotakova, a trzecia półfinalistka tegorocznego French Open Karolina Pliskova. Tenisistka ta latem przez siedem tygodni była liderką rankingu WTA.

#photoshooting #biathlonshooting #adidas #jdemitokvlasum ?