Stefan Hula złotym medalistą. Skoczek wywalczył tytuł mistrza Polski w Wiśle-Malince

W konkursie w Wiśle-Malince rywalizowało 35 zawodników. Z tego powodu nie przeprowadzono kwalifikacji. Stefan Hula zdobył tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich, drugi był Piotr Żyła, a trzeci Kamil Stoch.

Po pierwszej serii prowadzili Hula i Stoch. Obaj zdobyli po 121,8 pkt. Pierwszy z nich oddał skok 123,5 m, a drugi 126. Trzeci był Żyła - 119 m. W drugiej serii Stoch wystartował w nie najlepszych warunkach atmosferycznych. Uzyskał 111,5 m i musiał się zadowolić trzecim miejscem. Nie zgodził się jednak z opinią, że miał pecha. W gronie pechowców, którzy trafili na gorsze warunki, był też srebrny medalista MP Żyła. W pierwszej serii z powodu wiatru musiał zejść z belki. W końcu wykonał swoją próbę, ale nie zdołał oddać bardzo dobrego skoku. Na kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem wtorkowych zawodów nie było wiadomo czy one się odbędą. Wszystko z powodu wiatru. Dopiero przed godz. 12 Polski Związek Narciarski ogłosił, że mistrzostwa dojdą w tym dniu do skutku. W mistrzostwach kraju nie wystartowało pięciu zawodników, którzy pojechali do Engelbergu na zawody Pucharu Kontynentalnego. Byli to: Klemens Murańka, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsik, Aleksander Zniszczoł.

Niemcy "zaatakowali" polskich skoczków! Skandaliczna wypowiedź? To "katastrofalna drużyna"
Skoki narciarskie 2019: Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Seefeld!
Wiadomo, ile zarabiają skoczkowie narciarscy: Na ich kontach są już imponujące sumy!
Dawid Kubacki zwyciężył w pierwszej serii skoków w Zakopanem. Trwają Mistrzostwa Polski!

Bohaterowie "M jak miłość" pogrążą się w żałobie. Mowa o "nagłej śmierci" [ZWIASTUN]
Nowy odcinek "M jak miłość" upłynie pod znakiem żałoby. Śmierć proboszcza z Lipnicy wstrząśnie pozostałymi bohaterami. Barbara będzie wspominać przyjaciela, a widzowie poznają prawdę na temat duchownego...