Stefan Hula złotym medalistą. Skoczek wywalczył tytuł mistrza Polski w Wiśle-Malince

W konkursie w Wiśle-Malince rywalizowało 35 zawodników. Z tego powodu nie przeprowadzono kwalifikacji. Stefan Hula zdobył tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich, drugi był Piotr Żyła, a trzeci Kamil Stoch.

Po pierwszej serii prowadzili Hula i Stoch. Obaj zdobyli po 121,8 pkt. Pierwszy z nich oddał skok 123,5 m, a drugi 126. Trzeci był Żyła - 119 m. W drugiej serii Stoch wystartował w nie najlepszych warunkach atmosferycznych. Uzyskał 111,5 m i musiał się zadowolić trzecim miejscem. Nie zgodził się jednak z opinią, że miał pecha. W gronie pechowców, którzy trafili na gorsze warunki, był też srebrny medalista MP Żyła. W pierwszej serii z powodu wiatru musiał zejść z belki. W końcu wykonał swoją próbę, ale nie zdołał oddać bardzo dobrego skoku. Na kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem wtorkowych zawodów nie było wiadomo czy one się odbędą. Wszystko z powodu wiatru. Dopiero przed godz. 12 Polski Związek Narciarski ogłosił, że mistrzostwa dojdą w tym dniu do skutku. W mistrzostwach kraju nie wystartowało pięciu zawodników, którzy pojechali do Engelbergu na zawody Pucharu Kontynentalnego. Byli to: Klemens Murańka, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsik, Aleksander Zniszczoł.

Niemcy "zaatakowali" polskich skoczków! Skandaliczna wypowiedź? To "katastrofalna drużyna"
Skoki narciarskie 2019: Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Seefeld!
Wiadomo, ile zarabiają skoczkowie narciarscy: Na ich kontach są już imponujące sumy!
Dawid Kubacki zwyciężył w pierwszej serii skoków w Zakopanem. Trwają Mistrzostwa Polski!

Radość w domu Wojciecha Modesta Amaro. "Piękny Aniołek już jest na świecie"
Wojciech Modest Amaro ma powody do radości! Jego pasierbica Karolina urodziła córkę. Zachwycony kucharz podzielił się na Instagramie nowiną, że został dziadkiem!