Leo Messi: setny gol w Lidze Mistrzów

Jak donosi Daniel Dyk w programie RMF FM "Byle do piątku" - Leo Messi został drugim piłkarzem, po Portugalczyku Cristiano Ronaldo, który osiągnął granicę 100 goli w Lidze Mistrzów. Dwie ostatnie bramki zdobył w środę w wygranym 3:0 meczu z Chelsea Londyn w 1/8 finału. Posłuchajcie!

Barcelona pokonała u siebie Chelsea Londyn 3:0 i wobec remisu 1:1 w pierwszym meczu awansowała do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wcześniej Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim pokonał w Stambule Besiktas 3:1 i również awansował do kolejnej fazy. Przed dwumeczem Barcelona - Chelsea obie ekipy rywalizowały ze sobą w Champions League dziesięciokrotnie (od sezonu 2004/05). W ośmiu występach przeciw "The Blues" żadnego gola nie zdobył Lionel Messi.

Jednak w tym sezonie Argentyńczyk strzelił angielskiemu trzy bramki - w tym setną w tych rozgrywkach. W pierwszym meczu Messi zdobył jednego gola, przyczyniając się do wyjazdowego remisu 1:1. Natomiast w rewanżu po raz pierwszy trafił do siatki rywali już w trzeciej minucie po dwójkowej akcji z Luisem Suarezem, posyłając piłkę między nogami Thibaut Courtois. W 20. minucie Messi ponownie błysnął swoim geniuszem, choć to nie on strzelił bramkę. Zainicjował kontratak, wypatrzył dobrze ustawionego Ousmane'a Dembele, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza "The Blues". To pierwsza bramka Francuza w barwach Barcelony, od kiedy w sierpniu przeszedł do hiszpańskiego klubu z Borussii Dortmund. W 63. minucie Messi ponownie otrzymał podanie od Suareza. Kolejny raz w tym meczu przyśpieszył z piłką zostawiając za sobą rywali, zszedł na lewą stronę pola karnego i znowu posłał piłkę między nogami Courtois. Tym samym Argentyńczyk został drugim piłkarzem, który przekroczył granicę stu bramek w Lidze Mistrzów. Ze 117 trafieniami prowadzi Cristiano Ronaldo z Realu Madryt

Prowadzący w zestawieniu Ronaldo z Realu Madryt ma w dorobku 117 trafień. Najskuteczniejszym Polakiem w historii jest Robert Lewandowski - 45 goli, co daje mu obecnie 10. miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

Więcej przeczytacie na RMF 24 - kliknij tutaj!

Program "Byle do piątku" i Daniel Dyk w RMF FM - od poniedziałku do piątku od 9.00!