Monika Soćko brązową medalistką Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych!

Monika Soćko (KSz Hetman GKS Katowice) zdobyła w niedzielę w Tbilisi brązowy medal mistrzostw Europy kobiet w szachach błyskawicznych (blitz). Zgromadziła 9,5 pkt w 13 partiach. Posłuchajcie, co na ten temat sądzi ekipa "Wstawaj szkoda dnia" w RMF FM - Tomasz Olbratowski, Przemysław Skowron i Mariusz Kałamaga!

Tytuł wywalczyła Ukrainka Anna Muzyczuk - 10 punktów. Druga była Niemka, Elizabeth Paehtz - 9,5 punktów.W turnieju, który odbywał się w Hotelu Iota, uczestniczło 77 szachistek z 16 państw. Zawodniczki rywalizowały na dystansie 13 rund tempem 3 minuty na partię plus 2 sekundy na każde posunięcie. Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) została sklasyfikowana na 14. miejscu 0 8 punktów, a Anna Kubicka (SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza) na 59. - 5 punktów.

Przedstawiamy medalistki Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych i miejsca Polek - po 13 rundach:

1. Anna Muzyczuk (Ukraina) - 10,0 punktów
2. Elizabeth Paehtz (Niemcy) - 9,5 punktów
3. Monika Soćko (Polska) - 9,5 punktów
...
14. Klaudia Kulon (Polska - 8,0 punktów
59. Anna Kubicka (Polska) - 5,0 punktów

Tomasz Olbratowski, Przemysław Skowron i Mariusz Kałamaga w programie RMF FM "Wstawaj szkoda dnia" - od poniedziałku do piątku od 5:30!

Ekipa poranka w RMF FM rozbawiła słuchacza do łez! "Jesteście mistrzami! Nie wytrzymam"!