Bayern Monachium w finale Pucharu Niemiec. Duży udział w sukcesie miał Robert Lewandowski!

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali na wyjeździe Bayer Leverkusen 6:2 i awansowali do finału Pucharu Niemiec. Dwie bramki dla gości zdobył Robert Lewandowski. Co o tym sądzi Daniel Dyk? Posłuchajcie!

Lewandowski wpisał się na listę strzelców w trzeciej i dziewiątej minucie, dając gościom prowadzenie 2:0. Były to jego gole numer cztery i pięć w tym sezonie DFB-Pokal. Gospodarze odpowiedzieli w 16. minucie, gdy po zamieszaniu pod bramką gości głową celnie uderzył Lars Bender. Mecz długo był wyrównany i gospodarze wielokrotnie poważnie zagrażali bramce Bayernu. Skrzydła podciął im jednak w 52. minucie Thomas Mueller, który wykorzystał sytuację sam na sam i podwyższył prowadzenie na 3:1. Później do siatki trafił jeszcze dwukrotnie (64. i 78.), kompletując hat-trick. Jedną bramkę dołożył Hiszpan Thiago Alcantara (61.), z kolei w zespole Bayeru ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jamajczyk Leon Bailey (72.).

Bayern, który w finale Pucharu Niemiec wystąpi po raz 22., jest na dobrej drodze do zdobycia potrójnej korony. Ma już zapewniony tytuł mistrza Niemiec, a w półfinale Ligi Mistrzów rywalizować będzie z Realem Madryt.

Więcej przeczytacie na RMF 24 - kliknij tutaj!

Program "Byle do piątku" i Daniel Dyk - od poniedziałku do piątku od 9.00!

Next stop: BERLIN! ?

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9) on

Lewandowski o wczorajszej przegranej w półfinale Ligi Mistrzów: "Byliśmy drużyną lepszą, ale drużyna lepsza przegrała"
Jacek Tomkowicz i Robert Karpowicz postanowili zapisać działaczy PO na zajęcia judo!