Lewandowski o wczorajszej przegranej w półfinale Ligi Mistrzów: "Byliśmy drużyną lepszą, ale drużyna lepsza przegrała"

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski przyznał po meczu z Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów (1:2), że przegrała drużyna lepsza. "Zabrakło nam wykończenia akcji" - ocenił. Co o tym sądzi Daniel Dyk? Posłuchajcie!

Byliśmy drużyną lepszą, ale drużyna lepsza przegrała. Miałem dwie dogodne okazje. Zabrakło nam wykończenia, strzelenia kolejnych goli. Dodatkowo przytrafiły się kontuzje już w pierwszej połowie, które skomplikowały naszą grę, ustawienie. To nie był mecz, jaki sobie wymarzyliśmy. Przed rewanżem nie jesteśmy w idealnej sytuacji - powiedział polski napastnik przed kamerami stacji Canal Plus.

Gospodarze od ósmej minucie musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Holendra Arjena Robbena, a jeszcze przed przerwą jego los podzielił reprezentant Niemiec Jerome Boateng.

Szkoda, czegoś zabrakło, może zimnej krwi. Gdybyśmy strzelili na 2:0, może spotkanie potoczyłoby się inaczej. Trochę było naszej winy, że Real strzelił dwa gole. Popełniliśmy błędy, a z kolei my nie potrafiliśmy wykorzystać swoich okazji. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale na pewno będziemy walczyli w rewanżu - dodał Lewandowski.

Kapitan biało-czerwonych odniósł się również do sytuacji, po której gospodarze domagali się "jedenastki". "Przy rzucie rożnym byłem trzymany i nie mogłem czysto oddać strzału. Myślę, że były podstawy, aby podyktować rzut karny" - zaznaczył. Trener Bayernu Jupp Heynckes zwrócił uwagę na brak skuteczności swojego zespołu. "Kiedy masz tyle szans i nie zdobywasz bramek, nie możesz wygrać" - podkreślił prawie 73-letni szkoleniowiec.

A kapitan Bayernu Thomas Mueller dodał:

Straciliśmy gole po błędach, na które nie możemy sobie pozwolić na takim poziomie. Nie możemy być zadowoleni z tego występu. W drugiej połowie byliśmy pięć metrów przed bramką, ale piłka nie chciała przekroczyć linii. W rewanżu potrzebujemy innej postawy pod bramką rywali. Nie poddajemy się, w ubiegłym roku potrafiliśmy tam grać, ale musimy mieć mentalność "killerów".

Więcej przeczytacie na RMF 24 - kliknij tutaj!

Program "Byle do piątku" i Daniel Dyk - od poniedziałku do piątku od 9:00!

Wybrane dla Ciebie

Bayern Monachium w finale Pucharu Niemiec. Duży udział w sukcesie miał Robert Lewandowski!
Jacek Tomkowicz i Robert Karpowicz postanowili zapisać działaczy PO na zajęcia judo!

Gorący temat

Indie. Ciała dziesiątek osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem znalezione w Gangesie
Sytuacja epidemiologiczna w Indiach jest tragiczna. Na brzeg rzeki Ganges wyrzucane są dziesiątki ciał osób, które prawdopodobnie zmarły z powodu COVID-19. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że zwłoki wrzucano do rzeki, ponieważ krematoria były przepełnione lub rodziny nie mogły sobie pozwolić na stosy pogrzebowe.