Mundial 2018: Polska przegrywa z Senegalem. Samobójcza bramka Cionka [WIDEO]

We wtorek 19 czerwca na stadionie Spartak Stadium w Moskwie odbył się mecz Polska-Senegal w ramach fazy grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata. Ten mundial nie rozpoczął się dla reprezentacji Polski dobrze. Przegraliśmy z Senegalem wynikiem 1:2.

19 czerwca na stadionie Spartak Stadium w Moskwie odbył się pierwszy dla reprezentacji Polski mecz na mundialu w Rosji. We wtorek po raz pierwszy w historii reprezentacja Polski zmierzyła się z drużyną z Senegalu. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:1 dla Senegalu po samobójczej bramce reprezentującego Polskę Thiago Cionka.

W drugiej połowie Polacy mieli nadzieję na wyrównanie wyniku i zawalczenie o przewagę nad Senegalem. Niestety dla nas, po golu Mbaye Nianga od 60. minuty Senegal prowadził już dwoma bramkami. W ostatnich minutach spotkania Polacy usilnie próbowali zdobyć gola, jednak nienaganne interwencje bramkarza Senegalu uniemożliwiły Polakom jakikolwiek skuteczny atak na bramkę. Dopiero w 86. minucie Grzegorz Krychowiak zdobył dla Polski „honorowego” gola na 1:2 i takim wynikiem zakończyło się całe spotkanie.

Grupowe mecze reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata 2018:

Wtorkowy mecz odbył się w ramach fazy grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Polska znalazła się w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią. W fazie grupowej Polacy rozegrają jeszcze dwa mecze. Następny odbędzie się w tę niedzielę, kolejny – w przyszły czwartek.

24 czerwca: Polska-Kolumbia (20.00, Kazań)
28 czerwca: Polska-Japonia (16.00, Wołgograd)

Mistrzostwa Świata 2018: Gdzie oglądać?

Spotkania w ramach Mistrzostw Świata w Rosji, w tym również przyszłe mecze Polska-Kolumbia i Polska-Japonia, można oglądać za darmo w telewizji i w Internecie. W telewizji mundial jest transmitowany antenie TVP1 oraz TVP Sport, natomiast w Internecie na żywo mecze można oglądać  na sport.tvp.pl.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata 2018:

Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Bartosz Białkowski

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan

Pomocnicy: Kuba Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk, Dawid Kownacki

Anna Lewandowska podsumowała Mistrzostwa Świata. "Podchodzę do tej całej sytuacji"
Mundial 2018: Przed Polską mecz o wszystko. Zobacz, jak wygląda punktacja w grupie H
Mundial 2018: Mecz Polska-Senegal. Kiedy i gdzie oglądać?

Wojciech Szczęsny skończył 34 lata! Tak świętował z rodziną. Tort robi wrażenie! [FOTO]
Wojciech Szczęsny 18 kwietnia obchodzi urodziny. W tym roku mężczyzna świętował je w towarzystwie ukochanej Mariny oraz synka Liama. Tort, który przygotowano na to wydarzenie, robił imponujące wrażenie! Zobaczcie sami.