Fot. Pixabay
Policja w Polsce strajkuje już od początku wiosny - są niezadowoleni z warunków pracy. Od 10 lipca mają jeździć oflagowanymi radiowozami, a służby mundurowe będą tylko pouczać kierowców zamiast wystawiać mandaty. Ponadto, policja zastosuje tak zwany strajk włoski, czyli skrupulatne wykonywanie wszelkich czynności służbowych.
Jednym z postulatów policji to większe wynagrodzenie. Jednak ważne jest dla nich także przywrócenie starego systemu emerytalnego i 100% wypłaty podczas zwolnień krótszych niż 30 dni. A same wynagrodzenia policjantów są zamrożone od 2009 roku.
Obecnie policja i związkowcy czekają na rozmowy z rządem.
„Wstawaj, szkoda lata” od poniedziałku do piątku od 5.30 do 9.30,
a w weekendy od 6.00 do 9.30!
- Karol Bielecki w wypadku na boisku stracił oko. „W jednej sekundzie zgasło światło w gałce ocznej”
- Michał Piróg ogłosił, że odchodzi z TVN, a teraz takie wieści. Ujawnił kulisy
- Piotr Cyrwus po latach wspomina grę w „Klanie”. Niewiele osób wiedziało
- Doda zaśpiewała hymn Polski na krakowskich Błoniach. Morze biało-czerwonych flag podczas wydarzenia RMF FM i Miasta Kraków
- Karolina Pajączkowska szczerze o udziale w „Królowej przetrwania”. Wyznała wprost