Dogonił legendę! Robert Lewandowski wyrównał rekord Gedra Muellera!

Robert Lewandowski to zrobił! Polak trafił do siatki w dzisiejszym meczu Bayernu Monachium z SC Freiburgiem. Napastnik reprezentacji Polski ma już na swoim koncie 40 bramek w tym sezonie Bundesligi i wyrównał rekord legendarnego Gerda Muellera!

Wyrównał osiągnięcie legendy!

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera! Polak w dzisiejszym spotkaniu przeciwko SC Freiburg zdobył jedną bramkę i było to jego 40. trafienie w tym sezonie Bundesligi. Wyrównał tym samym wyczyn legendarnego niemieckiego snajpera z sezonu 1971/1972. Napastnik Bayernu Monachium osiągnął tę spektakularną liczbę goli w zaledwie 28 meczach tego sezonu.

Bayern Monachium zremisował z drużyną SC Freiburg 2:2. To Robert Lewandowski wyprowadził bawarski klub na prowadzenie, w swoim stylu wykorzystując rzut karny w 26. minucie spotkania. Trzy minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie trafiali Leroy Sane w 54. minucie, a wynik ustalił Christian Gunter trafiając dla Freiburga na 9 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Robert Lewandowski w końcówce meczu miał kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku, jednak bramka strzeżona przez Marka Flekkena wyglądała niczym zaczarowana.

Przed wyrównaniem rekordu nie powstrzymała Polaka nawet kontuzja, przez którą pauzował w czterech ligowych spotkaniach. Niemieckie media nie miały wątpliwości i od jakiegoś czasu nie zastanawiały się czy, ale w którym spotkaniu Robert Lewandowski wyrówna ten legendarny wyczyn Gerda Muellera. Kapitan reprezentacji Polski potwierdził swoją nieprawdopodobną skuteczność i dołożył dziś do swojej kolekcji jeden z najbardziej spektakularnych rekordów wszech czasów. Przed Robertem jeszcze ostatni mecz w sezonie, 22 maja na własnym stadionie Bayern Monachium podejmie FC Augsburg. Będzie to ostatnia okazja, aby Polak został samodzielnym rekordzistą.

Żona Gerda Muellera o Robercie Lewandowskim

Gerd Mueller ze względu na słaby stan zdrowia nie jest świadomy tego, że Robert Lewandowski dogonił jego osiągnięcie sprzed lat. Niedawno dziennikarze niemieckiego "Bilda" zapytali żonę legendarnego piłkarza o Roberta i o to, czy wierzy, że Polakowi uda mu się prześcignąć wyczyn jej męża. Uschi Mueller nie ukrywała, że jest pod wrażeniem formy Lewandowskiego i nie miała wątpliwości, że uda mu się osiągnąć, a nawet przekroczyć barierę 40 goli.

Na kogoś takiego trzeba było czekać 50 lat. Ilu było takich następców widzieliśmy? Zero, a teraz w końcu jest. Jestem przekonana, że Lewandowski da radę. Rozegrał świetny sezon i jest pracowity - powiedziała

Zdradziła także, że Gerd Mueller nie byłby zazdrosny o to, że ktoś go wyprzedził. Wspominała, że jej mąż od dawna zastanawiał się, dlaczego jeszcze nikt nie zbliżył się do jego osiągnięcia.

Zawsze zastanawiał się, dlaczego nikt go jeszcze nie dogonił. Czekał na kogoś, kto w końcu przekroczy granicę 40 goli. Mawiał: ”Mają tyle miejsca, mają wiele okazji i nie strzelają". (...) Gerd nie byłby zazdrosny. Nie narzekałby, gdyby stracił rekord. Wręcz przeciwnie, byłby pierwszym, który by pogratulował i powiedział: "Dobra robota!". Jestem tego pewna - powiedziała

Dokonał niemożliwego! Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera w ostatnim meczu sezonu!
Dwie bramki od rekordu. Czy Robert Lewandowski pobije osiągnięcie Gerda Muellera?
Robert Lewandowski kontuzjowany?! Polak nie dokończył treningu i opuścił murawę w towarzystwie lekarzy

Edyta Górniak przeżyła chwile grozy. "Mam dość..."
Edyta Górniak w ostatnim czasie odpoczywała w Indonezji. Powrót z wakacji nie należał do najłatwiejszych. Wszystko to przez ulewy w Dubaju. Teraz gwiazda zabrała głos w sprawie chwili grozy.