Zwycięzca półmaratonu zdyskwalifikowany. Pomylił bieg

Omar Ahmed zwyciężył półmaraton i... został zdyskwalifikowany. Pomylił bieg. Początkowo miał przebiec 10 kilometrów, ostatecznie - pokonał dystans 22 kilometrów. Przez przypadek wygrał.

Kultowy wyścig

Sportowe zawody, wyścig, kibice, miesiące przygotowań. Pot, litry wody na mecie i walka z samym sobą. Omar Ahmed zapisał się na bieg na dystansie 10 kilometrów. Po raz pierwszy, w trakcie wydarzenia sportowego Great Bristol Run, tego samego dnia wystartowały konkursy: Great Bristol 10k i Great Bristol Half Marathon. Co to za zawody? Jak czytamy na oficjalnej stronie - kultowy wyścig z ekscytującą trasą, przebiegającą przez centrum miasta, nadbrzeże, wąwóz Avon.

Trasy były oznaczone odpowiednimi kolorami. Jak się okazało - mogły zmylić. Jeden ze sportowców nieco się zgubił… Skręcił nie w tą uliczkę, co trzeba... Pomylił drogę i przypadkowo przebiegł nie 10 a 22 kilometry. Czuł jakąś różnicę? Był zdezorientowany... Półmaraton pokonał w zaledwie 63 minuty i tym samym… wygrał. Wszystko przez przypadek.

Na początku myślałem, że robię 10 km – wyznał sportowiec.

Pobił rekord życiowy

Co więcej, pobił swój własny rekord życiowy. I nieco się zdziwił. Przyznał, że kiedy dowiedział się, że pomylił bieg, zdecydował się zwolnić. Nie był jednak na ten półmaraton oficjalnie zapisany. Uczestnicy biegu zgłosili swój sprzeciw. Decyzją sędziów i organizatorów mężczyzna został zdyskwalifikowany.

Zasady to zasady i w tej sytuacji musimy zdyskwalifikować Omara – dodał dyrektor generalny The Great Run Company Paul Foster.

Nowym zwycięzcą został Chris Thompson z Aldershot, Farnham i District Athletics Club, który dystans 22 km pokonał w czasie 67 minut.

Nosił wodę ze studni. Dziś walczy o medale. Jaki jest w domu?
Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn w Radiu RMF24. Małgorzata León o tym, czy mąż jest leniem i jak wyglądała jego droga na sam szczyt. Lider polskiej reprezentacji Wilfredo León w domowym wydaniu.

Polka przebiegła 400 km w 48 godzin! Ogromny sukces na międzynarodowym Ultramaratonie
Patrycja Bereznowska jest aktualną Mistrzynią Świata w biegu 24-godzinnym, a jej kolekcja medali i nagród jest imponująca. W tym tygodniu pobiła kolejny rekord i zwyciężyła 13. Międzynarodowy Festiwal Ultramaraton w Atenach!

Radość w domu Wojciecha Modesta Amaro. "Piękny Aniołek już jest na świecie"
Wojciech Modest Amaro ma powody do radości! Jego pasierbica Karolina urodziła córkę. Zachwycony kucharz podzielił się na Instagramie nowiną, że został dziadkiem!