MŚ w Katarze 2022. Polska poznała rywala w 1/8 finału. Gdzie i kiedy oglądać mecz?

Polska wyszła z grupy i awansowała do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze. W 1/8 finału naszym przeciwnikiem będzie Francja. Gdzie i kiedy oglądać ten mecz?

MŚ w Katarze 2022. Polska zmierzy się z Francją

Choć w środę wieczorem Biało-Czerwoni przegrali z Argentyną 0:2, to udało im się wyjść z grupy na mundialu. Polska awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze z drugiego miejsca. Naszym kolejnym przeciwnikiem, tym razem w fazie pucharowej będzie reprezentacja Francji. Mecz zaplanowano na najbliższą niedzielę, 4 grudnia. Pierwszy gwizdek o 16:00. Spotkanie będzie można obejrzeć na żywo w TVP1 oraz w Internecie: za pośrednictwem strony tvpsport.pl i aplikacji TVP Sport.

MŚ w Katarze 2022. Wojciech Szczęsny obronił kolejnego karnego!

Co to był za wieczór pełen emocji! Reprezentacja Polski zacięcie broniła się przed kolejnymi strzałami Argentyńczyków. Gorąco zrobiło się w 38. minucie, gdy Wojciech Szczęsny lekko trącił głowę Messiego podczas walki o górną piłkę. Po interwencji VAR holenderski sędzia, Danny Makkelie, podyktował rzut karny dla Argentyny. Szczęsny znów okazał się bohaterem, bo obronił "jedenastkę" Messiego. Polski bramkarz po raz drugi w trakcie mundialu wyszedł zwycięsko przy karnym!

MŚ w Katarze 2022. Polska awansowała z drugiego miejsca

Druga połowa spotkania niestety nie zaczęła się optymistycznie dla Polski. Już w 45. minucie piłkę do polskiej siatki posłał Alexis Mac Allister. Po ponad 20 minutach padła druga bramka dla Argentyny – tym razem gola strzelił Julian Alvarez. Oczy kibiców polskich kibiców wciąż zwrócone były jednak na rozgrywany w tym samym czasie mecz Arabia Saudyjska – Meksyk. Ostatecznie Meksykanie wygrali tylko 2:1, dzięki czemu Biało-Czerwonym udało się utrzymać drugie miejsce w grupie.

Przed nami faza pucharowa Mistrzostw Świata w Katarze. W czasie naszego meczu o awans do ćwierćfinału będą walczyć: Australia i Argentyna. Finał tegorocznego mundialu zaplanowano na 18 grudnia.

Wojciech Szczęsny podczas meczu Polska – Chile, fot. Shutterstock

Córki kibicują Robertowi Lewandowskiemu. Anna pokazała zdjęcie z Klarą i Laurą [FOTO]
Przed reprezentacją Polski wyjątkowo ważne spotkanie. Wynik pojedynku z Argentyną zadecyduje o naszych dalszych losach na mundialu w Katarze. Tuż przed rozpoczęciem meczu Anna Lewandowska pochwaliła się, jak wraz z córkami wspiera męża. Klara i...