Iga Świątek nie zagra w półfinale WTA. Polka skreczowała w trzecim secie

Za nami mecz Igi Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie. Rywalką polskiej tenisistki była Jelena Rybakina i to właśnie ona przeszła do kolejnego etapu. Świątek w pewnym momencie skreczowała z powodu doznanej kontuzji.

Ćwierćfinał turnieju WTA. Iga Świątek kontuzjowana

Nie tak fani Igi Świątek wyobrażali sobie jej starcie w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie. Tenisistka zmierzyła się z nim z Jeleną Rybakiną. Początkowo nasza reprezentantka bardzo dobrze radziła sobie na korcie, wygrywając pierwszy set. W drugiej odsłonie meczu rywalka Polki zdołała odrobić straty. Tie-break zakończył się triumfem Jeleny i… kontuzją Świątek! Iga poprosiła o przerwę medyczną, by powrócić do rywalizacji w trzecim secie.

Niestety, niemal tuż po rozpoczęciu kolejnej części, przy wyniku 2:2, Iga wykonała jednoznaczny gest rękoma. Oznaczało to, że rezygnuje z dalszego udziału w grze ze względu na ból, jaki jej doskwierał. Krecz Świątek to jednoczesna wygrana Rybakiny – właśnie ona przechodzi bowiem do półfinału turnieju.

Świątek-Rybakina w ćwierćfinale WTA – wyniki

Jelena Rybakina (Kazachstan, 7) - Iga Świątek (Polska, 1) - 2:6, 7:6 (7-3), 2:2 i krecz Świątek.

Iga Świątek przed turniejem Rolanda Garrosa

Jelena Rybakina w półfinale zagra z Łotyszką Jeleną Ostapenko. O wejście do finału zagrają także Rosjanka Weronika Kudermietowa i Ukrainka Anhelina Kalinina. Wcześniej Iga Świątek dwukrotnie zajmowała pierwsze miejsce w prestiżowym turnieju.

Informacje na temat kontuzji Polki mocno zmartwiły kibiców, którzy już odliczają dni do kolejnego ważnego wydarzenia. 28 maja rozpocznie się bowiem wielkoszlemowy turniej Rolanda Garrosa, w którym Świątek wcześniej odnosiła ogromne sukcesy.

Po wczorajszym meczu w stronę tenisistki niezmiennie napływają życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, a my dołączamy się do tych słów!

Źródło. RMF24.pl

Wersow pozuje na korcie tenisowym. Chciałaby trenować z Igą Świątek? [FOTO]
Weronika Sowa, znana w sieci jako Wersow, pochwaliła się na Instagramie zdjęciem z kortu. Influencerka w opisie zasugerowała, że chciałaby trenować z Igą Świątek. Czy tenisistka odpowie na jej zaproszenie?

Wybrane dla Ciebie

Keanu Reeves miał wypadek. Co się stało? "Słyszałem tylko jego krzyk"
Rafał Mroczek porusza się o kulach. Gwiazdor "M jak miłość" tak pozował do nowych zdjęć!
Iga Świątek przez kontuzję zrezygnowała z dalszego udziału w turnieju WTA. Teraz zabrała głos
Rafał Mroczek kontuzjowany. Gwiazdor "M jak miłość" tymi fotografiami zaniepokoił internautów

Gorący temat

Zaczyna się jutro. Lidl wprowadza produkty za 1 grosz. Nie będzie limitów
Wraz z początkiem nowego tygodnia dyskonty przedstawią klientom najświeższe okazje. Lidl tuż przed majówką szaleje i obiecuje produkty za 1 grosz. Co na to Biedronka?