Rosiewicz wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”. Niewielu wiedziało, ile dostaje emerytury

Andrzej Rosiewicz będzie uczestnikiem nadchodzącej edycji „Tańca z gwiazdami”. 82-letni piosenkarz będzie tym samym najstarszą osobą rywalizującą o Kryształową Kulę. Co ciekawe, dwa lata temu artysta udzielił wywiadu i wspomniał o swojej emeryturze. Ujawnił wysokość swojego świadczenia.
Rosiewicz wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”. Niewielu wiedziało, ile dostaje emerytury , źródło: AKPA
  • Andrzej Rosiewicz został ogłoszony uczestnikiem „Tańca z gwiazdami”.
  • Artysta nie zwalnia tempa, mimo że formalnie jest na emeryturze.
  • W jednym z wywiadów ujawnił, ile tak naprawdę wynosi jego miesięczne świadczenie.
  • Odwiedź stronę główną RMF FM.

Emerytura Andrzeja Rosiewicza 

Andrzej Rosiewicz to wszechstronny artysta – jako estradowy wokalista i satyryk od długiego czasu pozostaje na scenie i bawi publiczność. To on wylansował takie utwory jak m.in. „Czy czuje pani cha-chę”, „Najwięcej witaminy” czy „Chłopcy radarowcy”. Wykonał też piosenkę „Czterdzieści lat minęło” z czołówki serialu „Czterdziestolatek”.

Rosiewicz dziś ma 82 lata. Jest emerytem, choć nadal koncertuje i występuje na scenie. Dwa lata temu w wywiadzie dla Plotka ujawnił, że wysokość jego świadczenia wynosi zaledwie 590 zł miesięcznie. Choć od tamtego czasu nastąpiła waloryzacja, kwota ta nie wzrosła znacznie. Ale nie tylko dlatego artysta decyduje się na dalsze występowanie:

„Niby emerytura jest, ale tylko formalnie, bo samo pojęcie jest mi z gruntu obce. Nie zwalniam tempa i nie tracę pogody ducha. Mówię o sobie: były harcerz i sportowiec, a obecnie artysta estradowy odrzutowiec. I tego się trzymam. Mimo wieku formę fizyczną cały czas mam” – mówił w rozmowie z magazynem „Dobry Tydzień”.  

Andrzej Rosiewicz wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”. Wcześniej przeszedł operację

Udział Andrzeja Rosiewicza w „Tańcu z gwiazdami” wzbudza wiele emocji. Artysta będzie najstarszym uczestnikiem w historii programu. W 2024 roku informował o przebytej operacji stawu biodrowego w Warszawie. Z charakterystycznym dla siebie dystansem mówił, że założono mu wartą 27 tysięcy złotych „szwajcarską panewkę”.

Zobacz także
Zwrot ws. „Tańca z gwiazdami”. Niespodziewane wieści o Górniak i Kozidrak
Po odejściu Ewy Kasprzyk z jury „Tańca z gwiazdami” ruszyły spekulacje, kto zastąpi aktorkę w nadchodzącej edycji programu. Dotychczas mówiło się o Agacie Kuleszy i Annie Musze, tymczasem znienacka nadeszły takie wieści o Beacie Kozidrak i Edycie…

Przypomnijmy, że nowa edycja „Tańca z gwiazdami” ukaże się na antenie Polsatu na Jesień. Do tego czasu stacja stopniowo ogłasza kolejnych uczestników show. Oprócz Andrzeja Rosiewicza potwierdzono już, że na parkiecie będą rywalizować Helena Englert i Marta „Mandaryna” Wiśniewska. Duże emocje wywołał też komunikat o odejściu z jury Ewy Kasprzyk. 

Czytaj dalej: