Emerytura Andrzeja Rosiewicza
Andrzej Rosiewicz to wszechstronny artysta – jako estradowy wokalista i satyryk od długiego czasu pozostaje na scenie i bawi publiczność. To on wylansował takie utwory jak m.in. „Czy czuje pani cha-chę”, „Najwięcej witaminy” czy „Chłopcy radarowcy”. Wykonał też piosenkę „Czterdzieści lat minęło” z czołówki serialu „Czterdziestolatek”.
Rosiewicz dziś ma 82 lata. Jest emerytem, choć nadal koncertuje i występuje na scenie. Dwa lata temu w wywiadzie dla Plotka ujawnił, że wysokość jego świadczenia wynosi zaledwie 590 zł miesięcznie. Choć od tamtego czasu nastąpiła waloryzacja, kwota ta nie wzrosła znacznie. Ale nie tylko dlatego artysta decyduje się na dalsze występowanie:
„Niby emerytura jest, ale tylko formalnie, bo samo pojęcie jest mi z gruntu obce. Nie zwalniam tempa i nie tracę pogody ducha. Mówię o sobie: były harcerz i sportowiec, a obecnie artysta estradowy odrzutowiec. I tego się trzymam. Mimo wieku formę fizyczną cały czas mam” – mówił w rozmowie z magazynem „Dobry Tydzień”.
Andrzej Rosiewicz wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”. Wcześniej przeszedł operację
Udział Andrzeja Rosiewicza w „Tańcu z gwiazdami” wzbudza wiele emocji. Artysta będzie najstarszym uczestnikiem w historii programu. W 2024 roku informował o przebytej operacji stawu biodrowego w Warszawie. Z charakterystycznym dla siebie dystansem mówił, że założono mu wartą 27 tysięcy złotych „szwajcarską panewkę”.
Przypomnijmy, że nowa edycja „Tańca z gwiazdami” ukaże się na antenie Polsatu na Jesień. Do tego czasu stacja stopniowo ogłasza kolejnych uczestników show. Oprócz Andrzeja Rosiewicza potwierdzono już, że na parkiecie będą rywalizować Helena Englert i Marta „Mandaryna” Wiśniewska. Duże emocje wywołał też komunikat o odejściu z jury Ewy Kasprzyk.

