Kolejna jednopłciowa para w „Tańcu z gwiazdami”?
Choć dziewiętnasta edycja „Tańca z gwiazdami” w Polsacie startuje dopiero 13 września, stacja już zaczęła ogłaszanie nazwisk. Na samym początku potwierdziła, że jako prowadzący powrócą Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna, a następnie przeszła do ujawniania gwiazd. Pierwsza z nich to Helena Englert, córka aktorów Jana Englerta i Beaty Ścibakówny. Sama też próbuje swoich sił w aktorstwie, a do tego rozwija karierę muzyczną pod pseudonimem Hela.
Drugą potwierdzoną gwiazdą nowego „Tańca z gwiazdami” jest Marta Wiśniewska, czyli Mandaryna, która przed laty wylansowała przeboje „Ev’ry Night” czy „Here I Go Again”. Nie jest tajemnicą, że jest ponadto choreografką i tancerką specjalizującą się w hip-hopie, od lat prowadzi też szkołę tańca. Podczas wizyty w „Halo, tu Polsat” podkreślała jednak, że taniec towarzyski to coś zupełnie innego. „To jest trochę tak, jakby każdy muzyk grający na flecie świetnie grał na perkusji” – zapewniała.
W mediach krąży też sporo nieoficjalnych ustaleń dotyczących innych nazwisk. Swój udział w rozmowie z „Faktem” potwierdził 82-letni Andrzej Rosiewicz, Plotek zaś ustalił, że Polsat prowadzi też ponoć rozmowy z Kubą Szmajkowskim. Znanemu z „The Voice Kids” wokaliście, który w zeszłym roku dokonał coming outu, zaproponowano podobno tańczenie z mężczyzną.
Kuba Szmajkowski o udziale w „Tańcu z gwiazdami”
Szmajkowski w wypowiedzi dla cytowanego portalu podkreślił, że póki co nie chce rozmawiać o szczegółach. „Na ten moment nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć kwestii mojego udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Na pewno bardzo bym chciał. Zwłaszcza że mam już na koncie sukcesy w „Twoja twarz brzmi znajomo”, więc byłoby to super doświadczenie zrobić coś znów razem ze słoneczną stacją” – przyznał. Jednocześnie dał do zrozumienia, że poruszał już temat ze swoim partnerem życiowym.
Przegadałem ten temat z Emilio. Jest bardzo wspierający i nie miałby z tym problemu. Doskonale wie, że byłoby to spełnienie jednego z moich marzeń, żeby tańczyć na tym parkiecie, i na pewno nie chce mi odbierać takiej możliwości – wyznał.
Dodajmy, że dotychczas w polskim „Tańcu z gwiazdami” brały udział dwie jednopłciowe pary. Jako pierwsi męsko-męski duet w Polsacie stworzyli Jacek Jelonek i Michał Danilczuk, którzy zajęli wtedy wysokie, drugie miejsce. Jesienią zeszłego roku w programie pojawiła się zaś pierwsza kobieca para. Janja Lesar i Katarzyna Zillmann również zaszły razem daleko, bo odpadły tuż przed finałem.
