Mecz Polska-Czarnogóra: WYNIKI

Dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się kluczowy dla Polski mecz eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji. Pomimo wielu problemów, Polacy wygrali z Czarnogórcami 4:2!

8 października na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji zmierzyły się ze sobą reprezentacje Polski i Czarnogóry. Dla naszych piłkarzy był to wyjątkowo ważny mecz, ponieważ od niego zależał pewny awans Polaków na przyszłoroczny mundial. Po ogromnych niedogodnościach Polska wygrała z Czarnogórą 4:2, tym samym awansując do Mistrzostw Świata!

Spotkanie rozpoczęło się dla Polaków świetnie. Już w 6. minucie pierwszego gola dla Polski strzelił Krzysztof Mączyński. Czarnogórcy szybko przeszli do kontry, jednak Wojciech Szczęsny trzykrotnie popisał się świetną obroną. W 15. minucie Polacy odparli atak – Kamil Grosicki włączył swoje słynne turbo, zdobywają bramkę na 2:0. W pierwszej połowie Czarnogórcy jeszcze wielokrotnie atakowali bramkę Wojciecha Szczęsnego, jednak bezskutecznie.

Druga połowa rozpoczęła się dla polskiej drużyny bezowocnie. Mieliśmy kilka okazji, jednak żadna z nich nie zakończyła się dla Polski golem. Szczęsny wciąż bez zarzutu bronił kolejne próby ataku Czarnogórców. Kiedy stracilśmy gole na 2:2, Polacy ruszyli do kontrataku. Robert Lewandowski ustalił wynik na 3:2, zaś po golu samobójczym Czarnogórców możemy cieszyć się wynikiem 4:2. Dzięki temu wynikowi Polska awansuje na Mistrzostwa Świata!

Euro 2020. Emocjonująca 1/8 finału. Hiszpanie i Szwajcarzy przechodzą dalej!