Tomasz Hajto o meczu Polska - Japonia. Ostry komentarz - taka gra w końcówce to "wstyd i kuriozum"

label Ciekawostki Zaproszeni do rozmowy przez Przegląd Sportowy Tomasz Hajto i Iza Koprowiak komentują wczorajszą rywalizację pomiędzy Polską i Japonią. Zwycięstwo w meczu o honor poddane zostało konstruktywnej krytyce. Padły również mocne słowa na temat ostatnich minut spotkania.

Wczorajsze zwycięstwo 1:0 jakie wywalczyła sobie polska reprezentacja nie sprawiło, że wszystkim opadły z wrażenia przysłowiowe szczęki. Zewsząd pojawiają się liczne głosy krytyki, zwłascza jeśli chodzi o ostatnie 10 minut meczu. Tomasz Hajto w ostrych słowach skomentował tę sytuację i nazwał ją prawdziwym kuriozum, zaprzeczeniem zasad fair play i wstydem dla obu drużyn.

Przypominamy, że w ostatnich chwilach meczu Japonia absolutnie zatrzymała grę, ponieważ wiedziała już, że może przejść dalej w turnieju. Miała co prawda tyle samo punktów co Senegal, ale wygrywała mniejszą ilością żółtych kartek, co według zasady "fair play" oznaczało dla nich awans. Polacy natomiast cieszyli się ze zdobytego gola i postanowili już nie atakować. Wobec czego końcówka meczu wyglądała jakbyśmy byli widzami wielkiego spaceru z piłką. Na naszych oczach rozgrywało się absolutne, totalne, niewiarygodne NIC.

A jakie Wy macie odcuczia po występie polskiej reprezentacji na Mundialu? Zobaczcie co sądzą Iza Koprowiak i Tomasz Hajto w swoim obszernym komentarzu dla Przeglądu Sportowego:

Adam Nawałka: "Chcemy dawać szansę nowym piłkarzom, wyróżniającym się w naszej lidze"