Dawid Kubacki zwyciężył w pierwszej serii skoków w Zakopanem. Trwają Mistrzostwa Polski!

Dawid Kubacki triumfuje w pierwszej serii skoków w Zakopanem! Na Wielkiej Krokwi trwają mistrzostwa Polski seniorów. Drugi był Piotr Żyła. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Stoch.

Dawid Kubacki zwyciężył w pierwszej serii skoków na Wielkiej Krokwi. Trwają tam mistrzostwa Polski seniorów.  Kubacki skoczył 135,5 metra (154,1 pkt).  Drugi był Piotr Żyła, który poleciał 133m (148,6 pkt).  Kamil Stoch zajął natomiast trzecie miejsce. Skoczył 130 m (143,2 pkt). Warto zaznaczyć, że jest to dla niego już siódmy konkurs MP bez złotego medalu. W mistrzostwach startowało 39 zawodników. Z tego powodu nie przeprowadzono kwalifikacji.

Konkurs w Zakopanem jest zaliczany jeszcze do letnich mistrzostw kraju. Był rozgrywny na lodowym najeździe, a zawodnicy lądowali na igielicie.

Zimowy sezon rozpocznyna się za trzy tygodnie. 17 i 18 listopada wystartuje Puchar Świata w Wiśle.

Skoki narciarskie 2019: Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Seefeld!

Unia Europejska chce własnego mObywatela. Rozpoczęto prace nad wirtualnym portfelem
Rada Europejska stawia na innowacje, przyjmując nowe przepisy dotyczące europejskiej tożsamości cyfrowej (eID). Ten przełomowy krok ma na celu zapewnienie wszystkim Europejczykom unikalnego i bezpiecznego cyfrowego portfela, który pozwoli na pełną kontrolę nad własnymi danymi osobowymi.