Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata 2019. Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan przeszły do historii

Wczorajszy finał biegu na 400 metrów kobiet był historyczny! Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan co prawda zajęły dwa ostatnie miejsca, jednak po raz pierwszy w historii tej imprezy biało-czerwone wystąpiły w ostatecznym biegu! To wielki sukces. Gratulujemy!

Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan

Kosmiczny poziom finałowego biegu na 400 metrów był ozdobą siódmego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze. Wygrała reprezentantka Bahrajnu Salwa Eid Naser z trzecim wynikiem w historii - 48,14. Siódma była Justyna Święty-Ersetic (50,95), a ósma Iga Baumgart-Witan (51,29).

Do finału pchnięcia kulą dostał się Konrad Bukowiecki. A dziesiąte miejsce w tej konkurencji zajęła Paulina Guba - 18,02. Po siódmym dniu najwięcej jednak mówi się o finale 400 metrów kobiet. Poziom był najwyższy w historii i po raz pierwszy były w nim Polki. Wprawdzie - zgodnie z oczekiwaniami - nie nawiązały walki o medal, ale były częścią wspaniałego spektaklu.

Jestem z nas niesamowicie dumna, że brałyśmy w tym udział i dałyśmy radę. Nie ma wstydu. To już nasz czwarty biegu w tych mistrzostwach i zmęczenie jest odczuwalne - przyznała Baumgart-Witan.

Mam nadzieję, że teraz trener oszczędzi nas w sztafecie, bo to byłoby już bardzo dużo  przyznała Święty-Ersetic.

Od Naser 400 m szybciej biegały w historii jedynie reprezentantka NRD Marita Koch - 47,60 (1985) oraz Jarmila Kratochvilova z Czechosłowacji - 47,99 (1983). Druga na mecie była Shaunae Miller-Uibo z Bahamów - 48,37, a trzecia Jamajka Shericka Jackson - 49,47. Aż pięć zawodniczek uzyskało czasy poniżej 50 sekund.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata 2019 - podsumowanie. Sześć medali Polaków.
Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata 2019. Aniołki Matusińskiego mają srebro! Ustanowiły rekord kraju
Jacek Tomkowicz i Robert Karpowicz postanowili zapisać działaczy PO na zajęcia judo!

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Aleksandra Szwed zachwyciła wszystkich jako Gloria Gaynor. Wygrała nowy odcinek
Za nami kolejny odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Najlepsi. Uczestnicy dali z siebie wszystko, pokazując niezwykły popis swoich umiejętności. Kto tym razem wygrał?