Euro 2020. Polska przegrała ze Słowacją 1:2 Fatalny początek turnieju dla Biało-Czerwonych

To nie tak miało wyglądać. Polska przegrała ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu na Euro 2020. Jedyną bramkę dla naszej reprezentacji w 46. minucie zdobył Karol Linetty. Mecz kończyliśmy w dziesiątkę, na początku drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Grzegorz Krychowiak.

Polska przegrała ze Słowacją

Już przed meczem Paulo Sousa zaskoczył ekspertów, wystawiając w podstawowej jedenastce Karola Linettego, jednak wierzyliśmy, że nasz szkoleniowiec doskonale wie, co robi. Przystępowaliśmy do tego spotkania pełni nadziei w zwycięstwo Biało-Czerwonych.

Początek spotkania przebiegał zgodnie z założeniami. Słowacy cofnęli się do defensywy i oddali nam inicjatywę. Niestety nie potrafiliśmy z tego skorzystać. Częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, jednak w naszej grze było zbyt dużo nerwowości i niedokładności. To wszystko sprawiało, że Słowacy byli w stanie wyprowadzać bardzo groźne kontrataki. Po jednym z nich, w 18. minucie meczu Robert Mak zakręcił Kamilem Jóźwiakiem, przepuścił piłkę między nogami Bereszyńskiego, wpadł w pole karne strzelił w krótki róg. Piłka odbiła się od słupka, trafiła w Wojciecha Szczęsnego i wpadła do siatki. Kolejne minuty nie przyniosły poprawy gry Biało-Czerwonych i do szatni schodziliśmy przegrywając 0:1.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas wyśmienicie. Już w 46. minucie po kombinacyjnej akcji Polaków do siatki trafił Karol Linetty, a asystował mu Maciej Rybus. Polacy uwierzyli, że mogą zwyciężyć w tym meczu i coraz odważniej zapuszczaliśmy się pod pole karne rywali. Wszystko skomplikowało się w 62. minucie, kiedy Grzegorz Krychowiak otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Gra w przewadze uskrzydliła Słowaków. W 69. minucie Milan Skriniar najlepiej odnalazł się w polu karnym i efektownym uderzeniem z 12. metra wyprowadził Słowację na prowadzenie. Nasza drużyna rzuciła się do odrabiania strat, jednak nie przyniosło to rezultatu.

Polska w swoim pierwszym meczu przegrała ze Słowacją 1:2 i bardzo mocno skomplikowała sobie sytuację w grupie E. Przed nami starcia z Hiszpanią (19.06) i Szwecją (23.06).

Dramat na Euro 2020. Zawodnik nagle stracił przytomność. Najnowsze informacje o stanie zdrowia piłkarza
W trakcie sobotniego meczu Dania-Finlandia miały miejsce dramatyczne sceny. Jeden z zawodników nagle upadł na murawę. Konieczna była reanimacja. W jakim stanie jest obecnie Christian Eriksen?