Euro 2020. Grzegorz Krychowiak otrzymał czerwoną kartkę. To pierwsza w jego karierze i w turnieju

Polska reprezentacja fatalnie rozpoczęła Euro 2020. Grzegorz Krychowiak w drugiej połowie meczu ze Słowacją dostał czerwoną kartkę! To nie tylko jego pierwsze dwie żółte kartki w karierze, ale też pierwsze w trakcie tegorocznych mistrzostw. Krychowiak stał się również trzecim polskim piłkarzem, który otrzymał czerwoną kartkę na Euro lub mundialu.

Grzegorz Krychowiak dostał czerwoną kartkę

Polska nie najlepiej weszła w Euro 2020. Wczoraj w Sankt Petersburgu przegraliśmy ze Słowacją. Choć bardzo dobrze rozpoczęliśmy mecz i przenieśliśmy Słowaków do defensywy, to niestety bardzo szybko rywale wzięli się do pracy. I tak w 18. Minuce Robert Mak posłał do bramki piłkę, która najpierw odbiła się od słupka, a potem od Wojciecha Szczęsnego, co było konsekwencją samobójczego gola. Z boiska po pierwszej połowie zeszliśmy przegrywając 0:1. Drugą połowę zaczęliśmy obiecująco, bo od gola Karola Linetty’ego w 46. minucie. Potem już było gorzej, bo w 69. minucie celny strzał do bramki oddał Milan Skriniar. Niestety, nie daliśmy rady nawet zremisować i pierwszy mecz na Euro 2020 przegraliśmy wynikiem 1:2.

Żeby tego było mało, od 62. minuty graliśmy w dziesiątkę, bo Grzegorz Krychowiak otrzymał drugą żółtą kartkę, czego konsekwencją była czerwona kartka i jego zejście z boiska. Co ciekawe, to pierwsza czerwona kartka w karierze Krychowiaka w polskiej reprezentacji. Również po raz pierwszy na tegorocznych mistrzostwach Europy arbiter pokazał dwie żółte kartki. Piłkarz za swoje przewinienia nie będzie mógł wystąpić na meczu z Hiszpanią, dlatego Paulo Sousa już się zastanawia, kim może zastąpić zawodnika w kolejnym meczu, który rozstanie rozegrany w najbliższą sobotę.

Trzecia czerwona kartka reprezentacji Polski na mistrzostwach

Grzegorz Krychowiak otrzymał trzecią w historii polskiej reprezentacji czerwona kartkę na poważnym turnieju, jakim jest np. Euro lub mundial. 15 lat temu w meczu z Niemcami na mistrzostwach świata dwie żółte kartki dostał Radosław Sobolewski. Kolejną w naszej historii czerwoną kartkę arbiter pokazał Wojciechowi Szczęsnemu za faul w meczu z Grecją na Euro 2012.

Biało-Czerwoni przegrali swój pierwszy mecz na Euro 2020, ale przed nami jeszcze dwa emocjonujące spotkania. W nadchodzącą sobotę Polska zmierzy się z Hiszpanią, a dwa dni później ze Szwecją. Myślicie, że Polska wyjdzie z fazy grupowej?

Euro 2020. Polska przegrała ze Słowacją 1:2 Fatalny początek turnieju dla Biało-Czerwonych
To nie tak miało wyglądać. Polska przegrała ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu na Euro 2020. Jedyną bramkę dla naszej reprezentacji w 46. minucie zdobył Karol Linetty. Mecz kończyliśmy w dziesiątkę, na początku drugiej połowy drugą żółtą, a w...

Wybrane dla Ciebie

Euro 2020. Paulo Sousa przynzaje się do popełnionych błędów!
Ojciec Grzegorza Krychowiaka broni syna i opowiada o hejcie. "To nie fair"
Euro 2020. Koszmarny faul w meczu Szwecja - Ukraina. Gary Lineker: "To nie jest czerwona kartka"
Zbigniew Boniek broni Paulo Souse: "Jakby miał troszeczkę szczęścia"