Euro 2020. Emocjonująca 1/8 finału. Hiszpanie i Szwajcarzy przechodzą dalej!

Euro 2020 dostarcza nam największych piłkarskich emocji. Wczorajsze mecze 1/8 finału mistrzostw przyniosły aż 14 bramek, nie licząc rzutów karnych. Hiszpanom po bardzo wyczerpującej rozgrywce udało się wygrać z Chorwatami 5:3. Francuzi natomiast, którzy byli faworytami na Euro przegrali ze Szwajcarami. Przynajmniej nasza reprezentacja nie musi już zmagać się z takimi napięciami.
Hiszpanie i Szwajcarzy przechodzą do ćwierćfinału Euro 2020 fot. Shutterstock

Euro 2020. Emocjonująca 1/8 finału

Te mecze na pewno na długo pozostaną w pamięci wszystkich fanów sportowych rozgrywek. Starcie HiszpaniaChorwacja było spotkaniem, przez które w niejednym domu na przemian było słychać okrzyki wzburzenia i radości.

Atmosferę dodatkowo podkręcał fakt, że zarówno reprezentacja Chorwacji, jak i kadra Hiszpanii miały niełatwą drogę do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw. Drużyny, aż do ostatnich spotkań kolejki musiały walczyć o pozycję.

Wczorajsze spotkanie było grą emocji dla wszystkich. Już w 21 minucie meczu Unai Simon strzelił swojej drużynie samobójczego gola. To najwyraźniej dodało odwagi Chorwatom, gdyż zaczęli wykonywać bardzo groźne akcje. W 93 minucie drugiej połowy meczu wynik wynosił 3:3, co oznaczało jedno – dogrywkę!

W doliczonym czasie Hiszpanie pokonali Chorwatów 5:3. Starcie Francji i Szwajcarii było równie emocjonujące. Nikt nie podejrzewał, że mistrzowie świata odpadną z turnieju.

Pomimo że wszyscy wróżyli Szwajcarom porażkę, to w starciu z francuską kadrą pokazali się z jak najlepszej strony. Obie drużyny walczyły jak równy z równym, a po pierwszej połowie szala przechyliła się na stronę Szwajcarii.

W drugiej połowie Francuzi odrobili straty i w ciągu dwóch minut strzelili dwie bramki. W 90 minucie wynik wynosił 3:3 i tak jak w przypadku spotkania Hiszpania – Chorwacja został doliczony dodatkowy czas.

Niestety ten był zgubny dla faworytów tegorocznych mistrzostw, gdyż za sprawą karnych w piątej serii przegrali ze Szwajcarią, gdy Kylian Mbappe został zatrzymany przez Yanna Sommera.

Polska pożegnała się z Euro 2020. Teraz mogą wypoczywać

Takich emocji nie doświadczą nasi piłkarzy, którzy pożegnali się z mistrzostwami po spotkaniu ze Szwedami, którzy pokonali polską reprezentację 3:2. Jednak trzeba widzieć pozytywy w pozornie niekorzystnych sytuacjach, a w tym specjalizują się nasi porankowcy.

Nasz błyskotliwy felietonista stwierdził, że porażka naszej kadry to po prostu prezent dla zmęczonych piłkarzy.

Jak to dobrze, że naszych już nie ma na Euro. Jakby mieli grać takie mecze, to by się pocięli chłopaki. Tak to na luziku, wakacje, patrzą się jak inni się męczą i uśmiechają się z politowaniem: "A że wam się tak chce" – ironizował Olbratowski

Trzeba przyznać jedno, ze względu nasz nieudany mecz podczas Euro 2020 nasi piłkarze mogą w końcu odpocząć. Jacek Tomkowicz bardzo słusznie podsumował sytuację naszej reprezentacji mówiąc:

W piłce jak w życiu, trzeba się umieć ustawić

To chyba najlepsze podsumowanie tych słodko-gorzkich mistrzostw. Przynajmniej Marina teraz może być spokojna, gdyż nasi nie muszą się już więcej poświęcać dla fanów sportowych emocji. Przynajmniej na razie…

Lewandowski przerywa milczenie po porażce na Euro 2020! "Jesteśmy rozczarowani"
Polska odpadła z Euro 2020. W środę rozegraliśmy ostatni mecz w fazie grupowej ze Szwedami. Niestety, rywalizację przegraliśmy wynikiem 2:3, co pogrzebało nasze szanse na awans do 1/8 finału mistrzostw Europy. Robert Lewandowski zdecydował się...