Iga Świątek nie zagra w półfinale WTA. Polka skreczowała w trzecim secie

Za nami mecz Igi Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie. Rywalką polskiej tenisistki była Jelena Rybakina i to właśnie ona przeszła do kolejnego etapu. Świątek w pewnym momencie skreczowała z powodu doznanej kontuzji.

Ćwierćfinał turnieju WTA. Iga Świątek kontuzjowana

Nie tak fani Igi Świątek wyobrażali sobie jej starcie w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie. Tenisistka zmierzyła się z nim z Jeleną Rybakiną. Początkowo nasza reprezentantka bardzo dobrze radziła sobie na korcie, wygrywając pierwszy set. W drugiej odsłonie meczu rywalka Polki zdołała odrobić straty. Tie-break zakończył się triumfem Jeleny i… kontuzją Świątek! Iga poprosiła o przerwę medyczną, by powrócić do rywalizacji w trzecim secie.

Niestety, niemal tuż po rozpoczęciu kolejnej części, przy wyniku 2:2, Iga wykonała jednoznaczny gest rękoma. Oznaczało to, że rezygnuje z dalszego udziału w grze ze względu na ból, jaki jej doskwierał. Krecz Świątek to jednoczesna wygrana Rybakiny – właśnie ona przechodzi bowiem do półfinału turnieju.

Świątek-Rybakina w ćwierćfinale WTA – wyniki

Jelena Rybakina (Kazachstan, 7) - Iga Świątek (Polska, 1) - 2:6, 7:6 (7-3), 2:2 i krecz Świątek.

Iga Świątek przed turniejem Rolanda Garrosa

Jelena Rybakina w półfinale zagra z Łotyszką Jeleną Ostapenko. O wejście do finału zagrają także Rosjanka Weronika Kudermietowa i Ukrainka Anhelina Kalinina. Wcześniej Iga Świątek dwukrotnie zajmowała pierwsze miejsce w prestiżowym turnieju.

Informacje na temat kontuzji Polki mocno zmartwiły kibiców, którzy już odliczają dni do kolejnego ważnego wydarzenia. 28 maja rozpocznie się bowiem wielkoszlemowy turniej Rolanda Garrosa, w którym Świątek wcześniej odnosiła ogromne sukcesy.

Po wczorajszym meczu w stronę tenisistki niezmiennie napływają życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, a my dołączamy się do tych słów!

Źródło. RMF24.pl

Wersow pozuje na korcie tenisowym. Chciałaby trenować z Igą Świątek? [FOTO]
Weronika Sowa, znana w sieci jako Wersow, pochwaliła się na Instagramie zdjęciem z kortu. Influencerka w opisie zasugerowała, że chciałaby trenować z Igą Świątek. Czy tenisistka odpowie na jej zaproszenie?

Keanu Reeves miał wypadek. Co się stało? "Słyszałem tylko jego krzyk"
Rafał Mroczek porusza się o kulach. Gwiazdor "M jak miłość" tak pozował do nowych zdjęć!
Iga Świątek przez kontuzję zrezygnowała z dalszego udziału w turnieju WTA. Teraz zabrała głos
Rafał Mroczek kontuzjowany. Gwiazdor "M jak miłość" tymi fotografiami zaniepokoił internautów

"The Voice Kids". Znamy zwycięzcę. Kto wygrał siódmą edycję?
27 kwietnia odbył się finał siódmej edycji talent show "The Voice Kids", w którym o zwycięstwo walczyli podopieczni Cleo, Nataszy Urbańskiej oraz Tomsona i Barona. W najlepszej trójce znaleźli się: Ola Antoniak, Michell Siwak i Nikodem Pajączek. Kto wygrał program?