Erste Letnie Brzmienia 2026. Najgorętszy festiwal tych wakacji w 5 miastach - gdzie i kto zagra?

Erste Letnie Brzmienia 2026 to największe muzyczne wydarzenie lata! Sprawdź, gdzie i kiedy zagrają m.in. Kaśka Sochacka, Vito Bambino, Mrozu, Brodka, Grzegorz Turnau i inni. Poznaj szczegóły line-upu. Bilety już w sprzedaży.
Erste Letnie Brzmienia 2026 - poznaj szczegóły, źródło: materiały prasowe
  • Erste Letnie Brzmienia 2026 odbędzie się w pięciu miastach: Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.
  • W line-upie m.in. Kaśka Sochacka, Vito Bambino, Mrozu, Brodka z projektem „Granda”, Grzegorz Turnau z orkiestrą symfoniczną i Babie Lato.
  • Bilety i karnety dostępne są już na stronie www.ersteletniebrzmienia.pl.
  • Odwiedź stronę główną RMF FM.

Gdzie? Festiwalowa trasa po raz czwarty przemierzy Polskę

Erste Letnie Brzmienia 2026 to gwarancja najlepszej muzyki na żywo. Festiwal już po raz czwarty pojawi się w pięciu największych miastach Polski: Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Tegoroczna trasa startuje 24 lipca w Krakowie i zakończy się 5 września w Poznaniu. Każde wydarzenie to dwa dni koncertów na świeżym powietrzu, które przyciągają fanów z całego kraju.

Niepowtarzalna atmosfera, ciepłe letnie wieczory i spotkania z przyjaciółmi pod sceną – to esencja Letnich Brzmień i przepis na najlepsze, wakacyjne wspomnienia. W tym roku organizatorzy przygotowali bogaty program, który pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Bilety jednodniowe i karnety na wszystkie koncerty dostępne są już na stronie www.ersteletniebrzmienia.pl.

Harmonogram festiwalu prezentuje się następująco:

  • 24-25 lipca – Kraków,
  • 7-8 sierpnia – Warszawa,
  • 21-22 sierpnia – Gdańsk,
  • 28-29 sierpnia – Wrocław,
  • 4-5 września – Poznań.
plakat festiwalu Letnie Brzmienia 2023 miasta i artyści

Kto? Największe gwiazdy w wyjątkowych projektach

Line-up Erste Letnie Brzmienia 2026 to prawdziwa muzyczna uczta, skrojona na każdą letnią playlistę. Wśród headlinerów: Kaśka Sochacka, Vito Bambino czy Mrozu. Na scenie pojawią się także Brodka z projektem „Granda”, Grzegorz Turnau z orkiestrą symfoniczną, Kacperczyk, Ralph Kaminski, Ewa Farna, Julia Wieniawa, Natalia Szroeder, Xxanaxx, Król/Tyszkowski (Ewa Koc) i Bass Astral. Nie zabraknie również młodych, zdolnych artystów związanych z NEXT FEST Music Showcase & Conference, takich jak Wiktor Waligóra, Misia Furtak, Dominika Płonka, BEMY, AJLA, Nita, ALICJA, babyhats czy Daniel Godson.

Każde miasto ma swój unikalny skład, dlatego warto sprawdzić dokładny rozkład jazdy na stronie organizatora. Festiwal to nie tylko koncerty – to również okazja do odkrywania nowych brzmień i spotkań z artystami, którzy już wkrótce mogą podbić polską scenę.

Turnau symfonicznie, Brodka gra kultową „Grandę” i Babie Lato

Wśród projektów specjalnych tegorocznej edycji szczególną uwagę przyciągają Grzegorz Turnau z blisko 50-osobową orkiestrą symfoniczną pod batutą Moniki Kochanowicz oraz Brodka gra Grandę – nowa, odważna reinterpretacja kultowego albumu Brodki. 

Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów programu jest Babie Lato – projekt tworzony przez Natalia Grosiak, BELA i Kathia. Artystki zaprezentują autorski materiał, w tym premierowy singiel „Przejdzie”, który dopełnia wcześniejsze utwory „Dwa słońca” i „Co chcę, to mam”. Babie Lato to celebracja kobiecej współpracy, łączenia muzycznych światów i emocjonalnej szczerości, a ich koncerty zawsze budzą ogromne zainteresowanie publiczności.

Warto dodać, że Babie Lato od kilku lat promuje ideę wspólnego tworzenia i rozwijania kobiecej sceny muzycznej. W poprzednich edycjach projektu udział brały m.in. Natalia Kukulska, Brodka, Margaret, Rosalie., Bovska, Zalia czy Sara James. W 2026 roku nowy skład Babiego Lata wystąpi we wszystkich miastach festiwalowej trasy, prezentując autorski, premierowy materiał.

Organizatorem festiwalu Erste Letnie Brzmienia 2026 jest agencja Good Taste Production. Sponsor tytularny: Erste Bank Polska. Sponsorzy główni: Mastercard, Somersby. Patroni medialni: RMF, Elle, KMag, Onet.

Czytaj dalej: