Euro 2020. Polska REMISUJE z Hiszpanią! Niespodziewany rezultat meczu drugiej kolejki

Niespodziewany obrót zdarzeń na Euro 2020! Po fatalnej porażce w pierwszym meczu Polska zremisowała z reprezentacją Hiszpanii w drugiej kolejce z wynikiem 1:1. Gola dla naszej drużyny strzelił Robert Lewandowski! Wciąż mamy szansę awansować do 1/8 finału! Piłka dalej jest w grze.
Niespodziewany remis Polaków w meczu z Hiszpanią! / fot. Shutterstock

Euro 2020. Polska – Hiszpania, niespodziewany remis w drugiej kolejce!

Polacy i Hiszpanie grali zawzięcie przez cały mecz! Zawodnicy obu drużyn próbowali zrobić wszystko, aby to właśnie ich drużyna wygrała rywalizację. Pierwsza połowa rozpoczęła się dla podopiecznych Paula Sousy bardzo dobrze, choć wielokrotnie w naszym polu bramkowym robiło się ryzykownie. Tuż przed 6. minutą Mateusz Klich próbował posłać piłkę do siatki, ale niestety nie trafił do bramki. W 19. Minucie Lewandowski samemu wkroczył na połowę przeciwnika, ale Hiszpanie powstrzymali go przed oddaniem strzału. Krótko po tym, na nasze nieszczęście, w 25. minucie Álvaro Morata wkopał piłkę do naszej siatki.

W 36. minucie żółtą kartkę za faul dostał Mateusz Klich. W 41. minucie niewiele zabrakło, by padł gol dla Polski. Po strzale Świderskiego z dystansu piłka trafiła w słupek. Dobitkę próbował wykonać Lewandowski, ale niefortunnie trafił w prosto w Simona. Potem zrewanżowali się Hiszpanie, przy polskiej bramce zrobiło się niebezpiecznie. Strzelał Gerrard Moreno, ale piłka znalazła się poza polem. Pierwszą połowę zakończyliśmy rezultatem 0:1. Niespodziewany obrót zdarzeń nastąpił chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy! W 54. minucie gola głową do bramki posłał Robert Lewandowski!

Chwilę później zrobiło się jednak gorąco, bo po faulu Modera na Moracie w 58. minucie arbiter zdecydował się na rzut karny dla Hiszpanów. Na szczęście, Gerrard Moreno trafił w słupek! Chwilę potem sędzia wystawił Jóźwiakowi żółtą kartkę. W 80. minucie znów zrobiło się ryzykownie, bo Hiszpanie strzelali do naszej bramki. Wojciech Szczęsny obronił strzał rywali. Pau Torres decyzją arbitra dostał żółtą kartkę. Mecz emocjonował do ostatnich minut. Obie drużyny grały bardzo nerwowo. W 93. minucie ponownie padły żółte kartki! Tym razem dla Roberta Lewandowskiego, a chwilę później dla Pedriego. Finalnie po 5 minutach dodatkowego czasu zacięta walka zakończyła się remisem.

Naszą rywalizację w drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2020 zremisowaliśmy z Hiszpanami 1:1.

Euro 2020. Polska nadal ma szansę wyjść z grupy!

Polska zremisowała w sobotni wieczór z Hiszpanią! To daje nam szansę na wyjście z grupy i awans do 1/8 finału! Żeby do tego doszło, musielibyśmy jednak wygrać ze Szwecją. Biało-Czerwoni odrobili straty po porażce ze Słowacją. Nasza reprezentacja zdobyła także 1 punkt w tabelce grupy E. Przed nami kolejny emocjonujący mecz polskich zawodników!

Tabela punktów w grupie E na Euro 2020:

1. Szwecja: 4 punkty
  2. Słowacja: 3 punkty
  3. Hiszpania: 2 punkty
  4. Polska: 1 punkt

Euro 2020. Polska przegrała wcześniej ze Słowacją

Polska przegrała w swoim pierwszym meczu w fazie grupowej na Euro 2020. Słowacy pokonali nas 1:2. Choć mecz zapowiadał się dla nas bardzo dobrze, to entuzjazm naszej drużyny został przygaszony przez samobójczego gola Wojciecha Szczęsnego w 18. minucie. Choć szybko pozbieraliśmy się po pierwszej połowie i w 46. Minucie Karol Linetty strzelił bramkę, to plany Biało-Czerwonych mocno pokrzyżowała czerwona kartka dla Grzegorza Krychowiaka w 62. minucie. 7 minut później piłkę do naszej siatki posłał Mark Skriniar. Polscy reprezentanci niestety nie zdołali już nawet zremisować.

Euro 2020. Polska przegrała ze Słowacją 1:2 Fatalny początek turnieju dla Biało-Czerwonych
To nie tak miało wyglądać. Polska przegrała ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu na Euro 2020. Jedyną bramkę dla naszej reprezentacji w 46. minucie zdobył Karol Linetty. Mecz kończyliśmy w dziesiątkę, na początku drugiej połowy drugą żółtą, a w...

Euro 2020. Wkrótce mecz Polska – Szwecja

W środę 23 czerwca o 18:00 Polska po raz kolejny wystąpi na Euro 2020. W meczu trzeciej kolejki naszym rywalem będzie Szwecja. Reprezentacja Polski zawalczy ze Szwedami na Stadionie w Sankt Petersburgu.

Mecz będzie można oglądać w TVP 1 oraz w TVP Sport. Ponadto, na tvpsort.pl bezpłatnie udostępniona będzie transmisja wydarzenia. W naszych mediach społecznościowych będziemy na bieżąco zdawać relację z tego meczu.

Euro 2020. Paulo Sousa przynzaje się do popełnionych błędów!
Euro 2020. Kamil Glik motywuje kolegów z reprezentacji. Mocne słowa!
Joanna Koroniewska niczym Shakira! Aktorka zapozowała w czarnym stroju kąpielowym
Euro 2020. Tak Majdanowie kibicowali Biało-Czerwonym! Urocza fotografia z małym Heniem trafiła do sieci

Jajko na Wielkanoc to tradycja. Ale większość z nas zjada je niepoprawnie. Ekspertka tłumaczy
Jajko na wielkanocnym stole to punkt wręcz obowiązkowy. Jedną z najpopularniejszych form podania jest ugotowanie go na miękko. Okazuje się jednak, że przy jedzeniu ich można popełnić bardzo popularny błąd. Wyjaśniła to Irena Kamińska-Radomska.