Euro 2020. Polska PRZEGRAŁA ze Szwecją! Koniec gry dla polskiej reprezentacji

Fatalne wieści z murawy w Sankt Petersburgu. Polska przegrała ze Szwecją wynikiem 2:3, do pierwszej połowy 0:1. Gola dla naszej reprezentacji strzelił Robert Lewandowski. To koniec gry dla Biało-Czerwonych na mistrzostwach Europy. Polska nie ma już żadnych szans wyjść z grupy i awansować do 1/8 finału Euro 2020.

Euro 2020. Polska – Szwecja, porażka Polaków w Sankt Petersburgu!

Mecz ze Szwecją w Sankt Petersburgu rozpoczął się dla podopiecznych Paula Sousy katastrofalnie. Szwedzi od pierwszych sekund grali bardzo ofensywnie, co przełożyło się na gola Emila Forsberga w 2. minucie. Szwed prześlizgnął się przez polską obronę i oddał celny strzał do naszej siatki. W 9.minucie nadarzyła się okazja na akcję dla Roberta Lewandowskiego, jednak zakończyła się tylko rzutem rożnym dla Biało-Czerwonych. W tej samej minucie decyzją arbitra Marcus Danielson został ukarany żółtą kartką za faul na Świderskim.

W 18. minucie zrobiło się gorąco! Robert Lewandowski dwa razy trafił w poprzeczkę! Niestety, powtórka pokazała, że nasz kapitan nie trafił do szwedzkiej bramki. Chwilę potem zrewanżowali się Szwedzi, ale Jóźwiak wybił piłkę. Gdy ponownie trafiła w nogi Szwedów, z opresji uratował nas Klich. W 25. minucie piłkarze mieli krótką przerwę na uzupełnienie płynów z powodu upalnej pogody w Sankt Petersburgu. Pod koniec pierwszej połowy obie drużyny grały bardzo agresywnie: w 37. Minucie Ekdal sfaulował Zielińskiego, został za to upomniany przez sędziego. W pierwszych sekundach doliczonego czasu Zieliński strzelał do bramki, ale piłkę wybił Olsen. Pierwszą połowę zakończyliśmy przegrywając 0:1.

Drugą połowę rozpoczęliśmy ofensywnie i od zmiany: za Tymoteusza Puchacza wszedł Przemysław Frankowski. W 47. minucie sprzed pola karnego strzelał Zieliński, ale strzał znów zatrzymał Olsen. Chwilę później ponownie próbował strzelać, ale piłka odbiła się od Lindelofa. Rozwścieczeni Szwedzi natychmiast się zrewanżowali: piłkę w naszą siatkę kopnął Quaison, ale Szczęsny świetnie obronił strzał. Na dobitkę wybiegł, Forsberg, ale trafił w Bereszyńskiego. W 52. minucie strzelał Krychowiak z dystansu, ale bramkarz Szwedów znów obronił atak. 7 minut później gola dla Szwecji ponownie zdobył Emil Forsberg. Natychmiast odegrał się Robert Lewandowski, który chwilę potem wkopał piłkę do szwedzkiej siatki! Co to była za akcja!

W 66. minucie do bramki rywali ponownie trafił Polak, tym razem Jakub Świerczok. Niestety, dokładna analiza wskazała, że był spalony. Gol dla Biało-Czerwonych nie został uznany przez arbitra. W 70. minucie piłkarze znów mieli krótką przerwę na uzupełnienie płynów. Upały w Sankt Petersburgu dały w kość. W 73. minucie Paulo Sousa dał szansę Kacprowi Kozłowskiemu, który zastąpił Mateusza Klicha. Chwilę potem Grzegorz Krychowiak dostał żółtą kartkę za faul - to jego trzecia żółta kartka w tych mistrzostwach Europy. Prawdopodobnie za to selekcjoner ściągnął go z boiska i skierował Przemysława Płachetę do gry. W 83. minucie fauluje Glik, co kończy się dla niego żółtą kartką. Następnie: żółta kartka trafia do Kwiatkowskiego. Ale kilka sekund później Lewandowski strzela drugiego gola!!! Niestety, w doliczonym czasie bramkę dla Szwedów strzelił Viktor Claessen. Finalnie przegraliśmy 2:3.

Euro 2020. Polska nie ma żadnych szans na wyjście z grupy

Przypomnijmy, że pierwszy mecz na Euro 2020 Biało-Czerwoni rozegrali z reprezentacją Słowacji. Słowacy pokonali nas 1:2. Nasze nadzieje na zwycięstwo w tym meczu pogrzebała czerwona kartka dla Grzegorza Krychowiaka i samobójczy gol Wojciecha Szczęsnego. Mecz drugiej kolejki rozegraliśmy z Hiszpanią. Choć był to bardzo gorący mecz, to Biało-Czerwonym udało się zremisować z Hiszpanami 1:1. Gdyby Polacy przegrali z reprezentacją Hiszpanii, to w sobotni wieczór już tak naprawdę mogłaby się zakończyć nasza przygoda z mistrzostwami Europy, bo nie mielibyśmy żadnych szans na awans.

Polska przegrała swój drugi mecz na Euro 2020. Zremisowaliśmy tylko raz, a żadnego meczu nie wygraliśmy. Daje nam rezultat wyłącznie jednego punktu w tabeli. Niestety, nie jest to wynik pozwalający Polsce na wyjście z fazy grupowej i awans do 1/8 finału tegorocznych mistrzostw Europy. Mamy niestety bardzo złe informacje dla kibiców: To koniec gry dla Polskiej reprezentacji na Euro 2020. Szansę na wyjście z grupy mogła nam dać tylko wygrana ze Szwecją.

Euro 2020. Remis Polski z Hiszpanią! Biało-Czerwoni nadal mają szansę wyjść z fazy grupowej!
Niespodziewany obrót zdarzeń na Euro 2020! Po fatalnej porażce w pierwszym meczu Polska zremisowała z reprezentacją Hiszpanii w drugiej kolejce z wynikiem 1:1. Gola dla naszej drużyny strzelił Robert Lewandowski! Wciąż mamy szansę awansować do 1/8...

Euro 2020. Polska przegrała ze Słowacją 1:2 Fatalny początek turnieju dla Biało-Czerwonych
To nie tak miało wyglądać. Polska przegrała ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu na Euro 2020. Jedyną bramkę dla naszej reprezentacji w 46. minucie zdobył Karol Linetty. Mecz kończyliśmy w dziesiątkę, na początku drugiej połowy drugą żółtą, a w...

Euro 2020. Lewandowski komentuje porażkę ze Szwecją! "Walczyliśmy do końca"
Wściekły kibic wyrzucił telewizor przez okno! Urządzenie zleciało z 3. piętra po porażce Polski
Paulo Sousa odchodzi po Euro 2020? Selekcjoner rozwiał wszelkie wątpliwości: "Mój kontrakt wygasa"

Eurowizja 2024. Luna z jednym punktem. Są oficjalne wyniki głosowania OGAE
Znane są już wyniki fanowskiego głosowania na faworyta tegorocznej Eurowizji. Członkowie stowarzyszenia OGAE z całej Europy na zwycięzcę wytypowali reprezentanta Chorwacji. Luna otrzymała tylko jeden punkt. Z jakiego kraju napłynął?